У Києві завершилися Національні змагання «Ігри нескорених-2018»

У Києві завершилися Національні змагання «Ігри нескорених-2018»
14 Травня 2018

Привітати учасників цьогорічних змагань прибув Президент України Петро Порошенко. Глава держави вручив нагороди переможцям змагань, які стануть членами національної збірної команди України для участі у міжнародних спортивних змаганнях «Ігри нескорених» у Сіднеї. Нагадаємо, там змагання пройдуть у жовтні цього року. Як відомо, «Ігри нескорених» – це міжнародний спортивних захід у паралімпійському стилі, у якому беруть учать поранені військовослужбовці та ветерани.

Під час заходу Президент підписав Указ про розвиток системи спортивної реабілітації учасників бойових дій, які брали участь в АТО.

Петро Порошенко, Президент України

Прямо тут, зараз я підписую цей Указ і ми запускаємо систему, нову систему державної політики реабілітації українських воїнів.

Президент підкреслив, що в Україні мають бути створені всі умови, аби ці спортсмени мали можливість тренуватися.

Петро Порошенко, Президент України

Тренування на місцях, поїздки на тестування та змагання, медичне забезпечення потребують мобілізації зусиль всіх органів виконавчої влади України, органів місцевої влади, українського парламенту, українського Уряду. У подальшому виконання цього важливого завдання повинен очолити єдиний державний орган. Я наголошую, що цей орган повинен мати назву Міністерство у справах ветеранів України. Створення цього Міністерства – це ще одне першочергове завдання, яке ми маємо виконати.

Президент подякував кожному за участь у змаганнях, яка потребувала особливих фізичних, моральних та психологічних зусиль. Нагадаємо, цього року у національних змаганнях взяли участь 172 учасники. Вони представляють Збройні Сили України, Національну поліцію, Державну прикордонну службу, СБУ та Національну гвардію.  До складу збірної України відібрані 15 учасників. Серед них і харків’янин – офіцер окремого загону спеціального призначення Східного територіального управління Нацгвардії з позивним «Лівша». Чоловік посів третє місце.

Під час церемонії закриття Національних змагань «Ігри нескорених», Президент привітав зі 100-річчям ветерана Другої світової війни Івана Залужного. Глава держави підписав Указ про його нагородження орденом «За мужність»  III ступеня. Президент нагадав, що онук чоловіка – 23-річний молодший лейтенант Іван Гутник-Залужний, рятуючи своїх товаришів, загинув 10 серпня 2014 року під Амвросіївкою на Донеччині – під час найбільш запеклих боїв.

Петро Порошенко, Президент України

Ми всі вас вітаємо з сторічним ювілеєм. Дуже дякуємо за ваше героїчне життя. І Ви є для нас прикладом – прикладом, як треба виховувати українських воїнів, прикладом, як треба служити Україні, прикладом, який піднімає в бій сьогоднішніх героїв.