У Києві пройшла Хресна хода.

30 Липня 2018

У молитві за Україну та Єдину Помісну Православну церкву. Вихідними у Києві пройшла хресна хода  з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі. Вона об’єднала понад шістдесят п’ять тисяч вірян з усієї України. Завітав на урочистості Представник Вселенського Патріарха Варфоломія Митрополит Гальський – Еммануїл. А ще він передав послання від його Всесвятості, що кінцева ціль Вселенського Патріарха Варфоломія – дарувати українській церкві автокефалію.

Понад шістдесят п’ять тисяч вірян з усієї України пройшли колоною від Володимирського собору через Софійську площу до Володимирської гірки. Вихідними у Києві відбулася хресна хода. Представники різних конфесій помолились за Україну та Єдину Помісну Православну Церкву.

Православна громада в Україні – одна з найбільших в світі – зазначив глава держави Петро Порошенко і нагадав, що з перших днів свого президентства поставив за мету добиватися створення Єдиної Помісної Православної Церкви та визнання цієї Церкви Вселенським Патріархом.

Петро Порошенко, Президент України

Автокефалія – це питання нашої незалежності. Це – питання нашої національної безпеки. Це – питання всієї світової геополітики. Армія –  боронить нашу землю. Мова –  боронить наше серце. Віра – боронить нашу душу.

Хресну ходу приурочили до  тисяча тридцятої річниці хрещення Русі. На урочистості завітав Представник Вселенського Патріарха Варфоломія митрополит Гальський – Еммануїл. Він зазначив, що надання автокефалії стало можливим після звернення влади та Президента України, «що є наступником політичної структури Київської Русі».

Еммануїл, Митрополит Гальський, Представник Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія

Чада Української Церкви та її провідники мають право на своє місце серед Церков. Материнська Церква вже винесла ухвалу, і я хочу сказати – 19 квітня цього року  – розпочати процедуру для досягнення остаточної мети – надання автокефалії Українській Православній Церкві.

Кінцева ціль Вселенського Патріарха Варфоломія – дарувати українській церкві автокефалію – таке послання представники Константинополя передали особисто українському Президенту.

Еммануїл, Митрополит Гальський, Представник Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія

З великою приємністю я передаю вам послання від його Всесвятості.

Іларіон, Єпископ Едмонтонський Української православної церкви в Канаді

Визнаючи високу відповідальність першопрестольної Константинопольської Церкви, яка ніколи не переставала і не змирялася перед незаконними і неканонічними ситуаціями, які потрясали природне функціонування православної церкви і ці відповідальні часи, вона взяла на себе ініціативу – відновити єдність православних віруючих України з кінцевою ціллю дарувати українській церкві автокефалію.

Рішення про автокефалію Української Православної Церкви має бути ухвалене за всіма церковними процедурами і регламентами, наголосив Президент.

Петро Порошенко, Президент України

Ми, Ваше Високопреосвященство, чекаємо Томосу, чекаємо рішення нашої матері-церкви, чекаємо рішення Синоду. Ми дуже дякуємо за твердість, яку демонструє його Всесвятість зараз по відношенню до України з боку матері-церкви.

Раніше Вселенський Патріарх заявляв, що Україна не є канонічною  територією Російської Православної Церкви і що перехід Київської митрополії під контроль Москви у сімнадцятому столітті відбувся в неканонічний спосіб.

Кристина Загребельна.