У Коломацькій ОТГ оновлюють інфраструктуру

11 Вересня 2019

Ремонт доріг, школи, зони відпочинку.  Це основні, проте далеко не єдині об’єкти, які за два роки від початку створення Коломацької об’єднаної територіальної громади, привели до належного вигляду.

До Коломацької ОТГ входить 34 населених пункти. Це перша громада в області, яка поєднала цілий район. Саме два роки тому почалось нове життя майже 7 тисяч людей – жителів громади.

Для їх комфорту цьогоріч у селищі Коломак відкрили Центр надання адміністративних послуг. Голова громади розповідає, що вже давно прагнув створити такий Центр, адже донині люди отримували послуги в абсолютно некомфортних умовах.

Володимир Гуртовий, голова Коломацької ОТГ

У метровому коридорі, особенно в прийомні дні, стоїть по 100-150 чоловік. Це, що нам дивитись дуже незручно,  що людям дуже незручно. І ми при об’єднанні поставили задачу для того, щоб людям надавати комфортні послуги.

Сьогодні вузький коридор селищної ради замінив світлий та просторий офіс нового ЦНАПу. Тут нас привітно  зустрічають адміністратори.

Дар’я Межерицька, начальник ЦНАПу

Були прийняті в штат спеціалісти. У селищній раді у нас організований сектор з надання послуг. Туди увійшли спеціалісти по земельним питанням. Це питання реєстрації актів цивільного стану і це державний реєстратор, юридичні, фізичні особи реєстрація і реєстрація майна.

У майбутньому планують видавати посвідчення водія та закордонні паспорти. Для цього потрібне спеціальне обладнання. Але незабаром громада його отримає. Коломацька ОТГ – одна із двох в області, яка стали переможцем четвертого етапу з відбору об’єднаних територіальних громад для участі в проекті по облаштуванню ЦНАПу.

Юрій Орел, радник з питань надання муніципальних послуг Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування

У листопаді обіцяли оформити остаточно технічне завдання щодо облаштування цього приміщення відповідними меблями, комп’ютерною технікою, обладнанням для друку паспортів для того, щоб з початку наступного року цей ЦНАП розпочав роботу на принципово новому рівні.

І це не єдина участь у міжнародних проектах Коломацької ОТГ. Так, за грантові кошти нещодавно громада створила партисипативну схему планування території.

Валентина Вельможна, начальник земельного відділу Коломацької селищної ради

Це населені пункти, це ліс, ці земельні діляночки, які такого кольору молочного, це паї, наші землі сільськогосподарського призначення.

Є тут карта-схема сучасного та перспективного використання земель Коломацької ОТГ.

Валентина Вельможна, начальник земельного відділу Коломацької селищної ради

Якщо навіть якийсь інвестор захоче побудувати у нас якийсь свій об’єкт, то він може побачити конкретно на цій карті, конкретно, які комунікації підходять до цієї земельної ділянки, чи є там світло, чи є там електрика, чи є там газопровід, електропровід.

Адже землі, а саме – гроші від оренди ділянок є основним прибутком громади. До утворення ОТГ бюджет району  складав 35 мільйонів. Вже у 18 році перевищив 41 мільйон гривень. Проте, не можна недооцінити допомогу обласної адміністрації, та особисто губернатора Юлії Світличної, розповідає голова Коломацької ОТГ. Ми прямуємо до села Шелестове. За останній час тут було проведено низку ремонтних робіт та оновлення матеріально- технічної бази.

Віра Білоус, директор Шелестівського ліцею

По-перше, це чудова плитка, якою фасад нашої школи зроблено. Далі, що дуже відчутно, у нас була проблемна криша, і от зараз вже в цьому році приступили до нової криші. Дуже багато матеріально-технічного забезпечення. Це чудові класи, придбано 2 нових класи Нової української школи.

Створення однакових умов для навчання всіх дітей області є основним завданням голови Харківщини Юлії Світличної. Тож за підтримки обласної адміністрації та особистої ініціативи губернатора, райони отримують підтримку для оновлення своїх навчальних закладів.

Потребує громада і заміни старих автобусів для підвозу дітей. Цьогоріч закупили новенький транспорт, який возитиме школярів з 8 населених пунктів до Різуненківського ліцею.

В’ячеслав Нефідов, начальник відділу освіти, молоді та спорту Коломацької селищної ради 

Автобуси повинні поновлюватися через те, що вони зношуються, і той автобус, який був, йому уже 8 років. Тобто він фізично, ну не зношений, зрозуміло, що їздить, відповідає своїм вимогам, але потребує заміни. Для цього і було прийнято рішення замінити і був куплений цей красивий автобус.

Розвивається в громаді і медицина. Всього в області має бути збудовано 50 принципово нових амбулаторій. Створення таких медичних закладів на селі особисто контролює голова області Юлія Світлична. У селі Шелестове поряд зі старим медичним закладом будують сучасну споруду.

Володимир Гуртовий, голова Коломацької ОТГ

На даний момент, як ви бачите, процентів на 80 амбулаторія закінчена. Закінчуються наружні роботи і внутрі осталась одделка. Добре, що в цій амбулаторії також є приміщення, де буде жити сам лікар. Тобто, він буде постійно знаходитись і лікувати людей.

Окрім зовнішнього вигляду, новим буде і якість надання послуг. У новій амбулаторії має бути і нове медичне обладнання і послуга телемедицини, що позбавить жителів віддалених районів необхідності долати десятки і навіть сотні кілометрів задля відвідування вузькопрофільних спеціалістів.

Олена Павличенко, Євген Сєріков.