У Кегичівці незабаром з’явиться новий Будинок дитячої та юнацької творчості

7 листопадаа 2018

Діти селища Кегичівка скоро отримають новий Будинок дитячої та юнацької творчості, в якому зможуть розвивати свої таланти та вміння. А ще – нові умови навчання в Кегичівському ліцеї. Наші журналісти навідались до культурних та освітніх закладів району, аби подивитись, яких змін в майбутньому чекати маленьким та юним жителям області.

У цій одноповерховій будівлі скоро з’явиться осередок творчості дітей селища Кегичівка. Освітньо-культурні заклади в області будуються та оновлюються завдяки ініціативі губернатора області Юлії Світличної.

Світлана Шматченко, начальник відділу освіти Кегичівської райдержадміністрації

Ми це дуже відчуваємо. Лише цього року з обласного бюджету було виділено більше 10 мільйонів гривень, а на реконструкцію цієї будівлі під будинок дитячо-юнацької творчості виділено 4 мільйони 600 тисяч гривень. Грандіозна просто сума на сьогодні.

Майбутній Будинок дитячої та юнацької творчості вже готовій на понад 50%. Основні роботи планують закінчити вже до середини грудня. Матеріалів достатньо, робітники обіцяють зробити все вчасно.

Як ідуть роботи? Быстро, в хороших темпах, до морозов думаем закончить фасад.

Раніше це була занедбана будівля. Можна сказати, що новий заклад відбудували заново, відзначає Світлана Шматченко. Вона показує, де в найближчому майбутньому розташується конференц-зала, шаховий гурток і актова зала.

Світлана Шматченко, начальник відділу освіти

Це буде і танцювальна зала, справа від мене буде велика сцена, на якій можуть виступати діти хорового колективу, діти театрального гуртка. Тобто таке багатофункціональне приміщення, зеркальні стіни для танцюристів наших, звичайно, зручні меблі, все необхідне, щоб виступати ну і, звичайно, гарна, ошатно обрамлена сцена.

Поки що Центр дитячо-юнацької творчості працює в одній з будівель Кегичівського ліцею. В невеликих приміщеннях забезпечити гуртковою роботою всіх бажаючих просто неможливо. Ліцей є опорним закладом. Біля входу на нас чекає голова райдержадміністрації Роман Гончаров. Він розказав, як змінився заклад освіти за останні три роки.

Роман Гончаров, голова Кегичівської райдержадміністрації

Тут з’явився сучасний спортмайданчик зі штучним покриттям. Була проблема по заміні вікон на енергоефективні, сучасні у зв’язку з тим, що їх дуже велика кількість була, багато будівель, вдалось залучити кошти, звісно, за підтримки Юлії Олександрівни.

Оновлення закладів освіти є одним із пріоритетів у роботі губернатора області. Знайомлячи із закладом, директор ліцею одразу провела журналістів до новенької актової зали, на ремонт якої також були виділені обласні кошти.

Ірина Юсова, директор Кегичівського ліцею

За сприяння голови обласної держадміністрації було проведено капітальний ремонт цього приміщення. Виділена сума 570 тисяч гривень і на ці кошти було придбано сучасні меблі, апаратуру і відремонтоване повністю приміщення.

Зміни в ліцеї, говорять педагоги, викликають інтерес в учнів та змінюють їх ставлення до навчання. Ось хоча б взяти до уваги мультимедійні дошки, якими оснастили кабінети навчального закладу. Відтепер учні з захопленням вивчають будови молекул і не тільки це, розповідає вчитель хімії Кегичівського ліцею.

Ірина Пухова, вчитель хімії

За допомогою документ-камери я зможу показати просторову будівлю етилового спирту. Це речовина, яку добре всі знають і навіть ті, хто у початковій школі знає, а так вони мають уявлення, яку будову воно має.

А ми разом із директором прямуємо до їдальні ліцею дивитися вже на проблемні місця закладу. Підіймаємо голову вгору і бачимо стелю з відлущеною побілкою та слідами після дощу. Проте вже скоро ситуація має змінитись.

Ірина Юсова, директор Кегичівського ліцею

Стеля шкільної їдальні потребує ремонту, і в цьому році закладено кошти в сумі 2,400 мільйони на реконструкцію двоповерхової будівлі закладу освіти.

А це Вовківська загальноосвітня школа. Тут також триває оновлення. Зустріли нас юні спортсмени.

У спортзалі відремонтували все – від підлоги до стелі: вікна, опалення, покриття. Учні кажуть-  сьогоднішній вигляд зали не порівняти зі старим.

Тут дуже красиво, хорошо, уютно.

Тепло і красиво.

Вчитель фізкультури працює в закладі 25 років і говорить, що за цей час його спортивна зала жодного разу не ремонтувалась.

Валентин Голованов, вчитель фізкультури

Зробили ремонт капітальний, дуже красивий зал, сучасний. За всі мої годи, які я тут працюю, це зараз саме тепліше, це дуже ощутімо.

На ремонт спортивної зали школа очікувала 50 років, розповідає директор освітнього закладу. Так само і вся школа чекала на оновлення. Директор дякує, що обласна адміністрація та особисто губернатор регіону приділила значну увагу Вовківській школі і відтепер діти можуть займатись в сучасних умовах.

Наталія Пічка, директор Вовківської загальноосвітньої школи

Можу похвалитися тим, що нещодавно зроблено новий дах школи замінено, замінені всі вікна і двері на енергозберігаючі, харчоблок поповнюється і меблями, і електротехнікою, ганок нашої школи теж оновлений, по-сучасному зроблений.

А вже дуже скоро, за ініціативи Юлії Світличної, на подвір’ї школи з’явиться ще й сучасний спортивний майданчик зі штучним покриттям.

Олена Павличенко, Віктор Сєріков.