У Кегичівському районі ремонтують заклади культури

6 листопадаа 2018

В області продовжують відновлювати заклади культури. Так, у Кегичівському районі взялися за капітальний ремонт двох Будинків культури. Один із них – у селищі Мажари вже закінчили, інший – у самій Кегичівці – на завершальному етапі.

Це Будинок культури у селищі Мажари, що у Кегичівському районі. Сьогодні нічого тут не нагадує про те, що буквально рік тому він був у аварійному стані. Побудована у 1981 році будівля жодного разу не знала капітального ремонту. Тут протікав дах та внаслідок цього руйнувалися внутрішні приміщення. Тож, останні 5 років заклад взагалі не працював.

Роман Гончаров, голова Кегичівської райдержадміністрації

Ще буквально рік чи півроку, і будівлю б розібрали на цеглу, або б вона просто сама розвалилася. Я бачив обличчя селян, коли тут відбувся перший концерт. Вони були задоволені, вони були вражені і вони повірили в те, що сьогодні відбуваються зміни.

У Будинку культури повністю перекрили покрівлю, зробили ремонт усіх приміщень та закупили нові крісла. Тепер оновлена зала може вмістити в себе понад двісті відвідувачів. І, звісно, тут   відновили світло та опалення.

Микола Шепєлєв, директор Мажарського сільського Будинку культури

Зараз у нас електричне опалення в кожному кабінеті. Ось ми включаємо його, і воно нагрівається і ми його виключили.

Такі перетворення об’єкту культури стали можливі завдяки особистій підтримці голови регіону Юлії Світличної, адже губернатор приділяє особливу увагу відновленню таких споруд по всій області. Щодо Мажарів, то тут  700 жителів. Та оновлений Будинок культури став улюбленим місцем не тільки для місцевих, говорить сільський голова.

Олександр Малиш, Мажарський сільський голова

Сюди збирається молодь і з сусіднього Красноградського району, і з Андрієвської сільської ради і з Сахновщанського району: села Максимівка, Константинівка, Копанки. Для молоді це, мабуть, найкраще місце, де вони можуть зібратися і поспілкуватися.

А це вже Будинок культури у Кегичівці. Тут ремонті роботи ще тривають. У будівлі замінили вікна, опалення, електропроводку та оновили фасад. На сьогодні ремонтні роботи закінчили у хоровій та музичній кімнатах, а також у методичному кабінеті. На завершальній стадії глядацька зала. У ній залишилося оздобити стіни та підлогу, а також відремонтувати сцену. Директор Будинку культури показує, який вигляд це незабаром матиме.

Ірина Карунська, директор Кегичівського районного Будинку культури

Довгий час будівля не ремонтувалася. Дуже довго. Потребувала ремонту. ЇЇ стан був уже плачевний, що ремонт тут аж кричав. Вже ми всі, всі земляки, всі кегичани  очікували на ремонт. І, дякуючи голові обласної державної адміністрації Юлії Світличній, за її підтримки були виділені кошти з обласного бюджету. Розпочався ремонт у нашій будівлі.

Будинок культури знаходиться поруч із парковою зоною, де полюбляють проводити дозвілля жителі Кегичівки, тож її благоустрою теж приділили увагу, розповідає голова райдержадміністрації.

Роман Гончаров, голова Кегичівської райдержадміністрації

У нас сьогодні значно покращилася територія біля стели чорнобильцям, а також афганцям. То в комплексі це все заграє і дасть змогу в подальшому проводити тут якісно і яскраво всі наші культурні заходи.

Ремонт Кегичівського Будинку культури за планами має завершитися до кінця цього року.

Юлія Котелевська, Олена Павличенко, Віктор Сєріков