У Кегичівському районі оновлюють дороги

8 листопадаа 2018

За останній час дороги Кегичівського району значно покращились. Новими автошляхами відтепер хизується селище Слобожанське в напрямку до села Андріївка, село Шляхове і дорога Кегичівка – Крутоярівка.

Це село Вовківка. Дорогу тут по вулиці Зоряній, без перебільшення, заасфальтували вперше за всю історію її існування.

Олена Павличенко, кореспондент

Село Вовківка – найвіддаленіше село району. Нещодавно цією дорогою неможливо було пройти в дощ без гумових чобіт, розказують місцеві жителі. Асфальту тут не було, дорога просто була засипана щебнем.

Вже новою дорогою до нас на зустріч їде голова Вовківської сільської ради. Отримати її жителі села сподівались ще пару десятків років тому, але процес затягнувся на довгий час.

Микола Лешко, голова Вовківської сільської ради

Був засипаний щебінь 25 років назад. Будівництво її було розпочато і потім пішов розвал і заморожене будівництво. Це 90-ті роки і ось це зараз.

Поява нової дороги тут, як власне і в інших районах області, стала можливою завдяки ініціативі голови області Юлії Світличної. Адже голова Харківської облдержадміністрації велику увагу приділяє відновленню автошляхів у регіоні. Протягом цього літа по вулиці Зоряній тривав ремонт дороги. З місцевим населенням навіть проводились виховні роботи, як зберегти дорогу в нормальному стані тривалий час, розповідає голова Вовківської сільської ради Микола Лешко. Він підкреслює – зробити покриття тут було конче необхідно, адже жителі здебільшого працюють в аграрній сфері, тож автівки, завантажені сільгосппродукцією, просто не могли перетнути цю вулицю.

Микола Лешко, голова Вовківської сільської ради

На сьогоднішній день десь порядка у нас три господарства на території сільради знаходяться і, значить, приватний сектор. Ну у нас приватний сектор один в районі з найсильніших і з областю ми можемо в цьому питанні позмагатися. Тому що люди займаються підприємництвом, займаються овочівництвом. Ми не тільки район кормим, а й практично всю область – овочами.

А ось Тетяна тримає город переважно для того, аби годувати птицю та худобу, яку розводить на подвір’ї.

У мене ще в’єтнамські поросята есть, если надо.

Жінка живе на вулиці Зоряній, з задоволенням показує нам своє господарство і розказує про емоції від нової дороги, якою відтепер щодня користується.

Тетяна, жителька села Вовківка

Люди почувствовали, действительно, до себе внимание. Свет, провели, газ – газифіковано, тепер дорогу положили.

Дістатися і до найближчих закладів соціальної сфери до появи цієї дороги було вкрай проблематично.

Тетяна, жителька села Вовківка

У нас на вулиці дуже багато дітей. І от до садіка, до школи, щоб їх доправити. Ну,  по коліно в грязі і вообщє. Даже для мене це – запах дитинства. Років 20 у нас ніде не ложилася траса.

Жителі обіцяють дорогу берегти, розказує Тетяна. Новий шлях витримує навантаження 20 тонн, проте їздить тут в основному легковий транспорт та вантажівки до 2 тонн.

Роман Гончаров, голова Кегичівської райдержадміністрації

2,5 мільйони, які надійшли на дороги комунального значення. На одній з них ми сьогодні знаходимось. 2,100 сьогодні тут надійшло, освоєно. Чекаємо ще на надходження коштів. В тому числі зроблений ремонт ще в селі Андріївка.

Робіт потребує ще немало доріг в районі, розповідає голова районної адміністрації, але, враховуючи позицію голови області Юлії Світличної, та темпи з якими, за її підтримки розвиваються як великі, так і маленькі населені пункти, все задумане найближчим часом реалізується.

Роман Гончаров, голова Кегичівської райдержадміністрації

За останній час, ну буквально 3 останніх років, на наш район надійшло 55 мільйонів. Це і державний бюджет, і обласний бюджет. А це великі кошти.

Щодо дороги по вулиці Зоряній, тут залишилось тільки встановити дорожні знаки.

Олена Павличенко, Віктор Сєріков.