У Качановській колонії відбувають покарання 22 жінки-довічниці

11 Березня 2019

У Качанівській жіночій виправній колонії перебувають 22 жінки, які мають довічний строк.  Напередодні Міжнародного жіночого дня наша знімальна група поспілкувалась із цими жінками та дізналась, про що мріють ті, хто отримав вирок на довічне ув’язнення.

Їх на всю країну всього двадцять дві – всі вони тут.

Валентина у колонії вже 9 років. Її звинувачують у потрійному вбивстві, свою  вину визнає частково. Валентина відома тим, що була сокамерницею першої жінки, яка відбувала пожиттєвий термін і яку помилували,  це Любовь Кушинска.

Валентина Лучанінова, засуджена на довічне ув’язнення 

Меня дома ждёт мама, дочь и внук, которому 11 лет и я его не видела.

Більшість із цих жінок, які не хочуть, щоб їх показували, отримали вирок ще у дев’яності роки. Деякі з них сьогодні говорять, якби в них були на той час адвокати, які б допомогли – то, напевно, і такого вироку б не було.  Катерина Щука за час, що тут, сильно змінилася, говорить – дуже хоче жити далі, впевнена, переоцінила своє життя і старих помилок не зробить. Тут вона навіть вийшла заміж. На побаченнях із чоловіком часто мріють про день звільнення.

Катерина Щука, засуджена на довічне ув’язнення

Думали-думали, как всё будет,  говорит – как бы ни было, но плакать будем вместе в этот день.

Всі вони сидять за тяжкі злочини. Громадськість їх не виправдовує. У Міністерстві юстиції, пропонують скасувати довічне ув’язнення саме для жінок. До речі, його вже скасували у Білорусі, Молдові, Казахстані, Азербайджані, Киргизстані, Узбекистані, Албанії та інших країнах із подібними українській правовими системами.

Денис Чернишов, заступник Міністра юстиції України

Сама статистика говорит о том, что незначительное количество, наверное, о том, что от архаизма надо отказываться, у нас 23 женщины, что составляет 1,5 от всех, кто сидит пожизненно.

Жінки проживають своє життя тут – високі стіни, колючий дріт. Вверх  залізними сходами всього три поверхи. Тут запах свіжого борщу, у холодильнику – їжа, біленьки скатертини, а на полицях у камері Біблія. Всі вони знайшли спасіння у вірі. У кімнатах проживають по 3-4 людини. Всі вони мріють про звільнення та чекають, що колись повернуться до нормального життя.

Анна Почапська, Макс Артамонов.