У Іоанно-Богословському храмі відбулася панахида за бійцями, загиблими під час бойових дій на Сході Україні

11 Жовтня 2021

Традиційно на подвір’ї Іоанно-Богословського храму першого четверга кожного місяця згадують загиблих під час бойових дій на Сході Україні. У вересні у зоні ООС загинули семеро вояків, втім на панахиді пролунали імена дев’ятьох бійців – ще двоє вояків загинули в останні дні серпня.

У зоні бойових дій на Сході Україні у порівнянні із серпнем побільшало обстрілів – 222 зафіксованих – на 40 більше, ніж в останній місяць літа. Серед загиблих – і мешканець Харківської області. Етнічній росіянин, який більшу частину життя прожив у Новоолександрівці Красноградського району.

Марія Тахтаулова, керівниця Північно-Східного відділу Українського інституту національної пам’яті

26 вересня, під час виконання бойового завдання у смузі відповідальності оперативного командування Схід підірвався на ворожому вибуховому пристрої. Поховали Віктора в Новоолександрівці. Залишилася дружина та двоє дітей.

Цього разу у спільній молитві згадували не лише воїнів, загиблих під час бойових дій, а й курсантів та членів екіпажу літака АН-26, які загинули торік в авіатрощі неподалік Чугуєва.

Матвій Борисовський, курсант ХНУПС ім. І. Кожедуба

Я вважаю, це велика втрата, великий біль, тому що кожне життя, особливо, молоде – це величезний потенціал, який може бути розкритий на користь родини, міста, держави. І коли воно так обривається – це неправильно, це несправедливо.

Панахиду відслужили на території Храму Святого Іоанна Богослова Православної Церкви України біля Меморіалу, присвяченого пам’яті земляків, загиблих за всі роки  війні на Донбасі.

Отець Віктор Маринчак, настоятель храму святого Іоанна Богослова

Коли ми так вшановуємо пам’ять воїнів, стає зрозумілим, як ми всі, Збройні Сили, керівництво тих чи інших підрозділів, товариші і все громадське суспільство ставиться до кожного воїна, до кожної долі. Ми цінуємо кожне життя. Кожне життя незамінне. Немає іншої дитини у того батька, який втратив свого сина.

Тих, хто обрали метою свого життя захист Батьківщини та мріють про небо, ніщо не в змозі зупинити.

Матвій Борисовський, курсант ХНУПС ім. І. Кожедуба

Я чітко стояв на своєму, гну свою лінію, навіть батьки відмовляли, казали поступати в цивільний виш, я сказав: «Виключно тільки цей». Я мріяв про небо, сказав: «Тільки цей» (виш), поступив, сподіваюсь, вивчусь і буду льотчиком.

Оксана Кириченко, Євген Сєріков