У художньому музеї відкрилась виставка мистецтвознавця Олександра Шило

20 листопадаа 2020

Мистецтво під час карантину. У художньому музеї можна познайомитись з творчістю відомого харківського художника, мистецтвознавця Олександра Шило. Експозиція представляє твори усіх жанрів, в яких працює митець. На відкритті побувала наша знімальна група.

Олександр Шило, художник, доктор мистецствознавства, автор робіт

Когда я в музеях Капитолия в Риме оказался, то вижу – стоят в экспозиции те же головы, которые рисовали в классе, знакомы по академическим студиям, разница, что рисовали с гипса, а здесь стоят мраморные подлинники.

Олександр Шило – відомий харківський художник, мистецтвознавець, викладач архітектурного факультету університу будівництва та архітектури розповідає про поштовх до створення серії «Історичні портрети». Це частина його персональної виставки, що представляє основні жанри та види образотворчого мистецтва, в яких працює. На відкриття виставки завітав вчитель автора робіт:

Володимир Кравець, вчитель Олександра Шило, професор ХНУБА

Он – блестящий педагог, ученый и изумительный художник, скажу прямо, который имеет яркое свое лицо. В современном искусстве бывает, что свое лицо начинает доминировать настолько, что заслоняет весь мир. А потом уже и лица не видно. А вот есть художники, которые имеют свое лицо, но это лицо скромно держится так, чтобы красота мира, которую этот человек очень любит, а без этого настоящего художника не может быть, она начинает просвечивать через его лицо.

Ще одна частина експозиції – натюрморти. За зізнанням автора, раніше він не любив їх малювати. Втім, останнім часом, викладаючи майстерність їх написання студентам, і сам захопився і відчув бажання творити і у цьому напрямку. Мистецтвознавці відзначають колосальну працездатність та відданість мистецтву хужожника.

Людмила Пономарьова, куратор виставки, зав. відділу Харківського художнього музею

В этом зале, где мы с вами находимся, представлены натюрморты – натюрморты, где художник работает объемом, цветом, пространством, очень оригинально и эстетично написаны вот эти вот вещи.

Олександр Шило, за його зізнанням, останнім часом особливо захопився цифровою графікою. І це третя частина експозиції. Каже – його приваблює те, що цифровий друк дозволяє переходити від малих графічних форм до монументальних. Отже у підсумку роботи можуть переходити і у мозаїку, і у гобелен. У цьому напрямку автор також хоче створювати нові роботи. Побачити творчий доробок художника можна до 13 грудня у художньому музеї.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов