У художньому музеї відкрилась перша з середини березня виставка

14 Серпня 2020

Зануритись у мистецтво після тривалої карантинної перерви. У художньому музеї відкрилась перша з середини березня виставка. У 5 експозиційних залах представили виставку пам’яті відомого харківського художника Віктора Чауса.

Цьогоріч Віктору Чаусу мало б виповнитись 80-т, втім минулого року він пішов з життя. Виставка, яку представили у кількох залах музею – зріз творчості відомого художника з початку 60-х років минулого століття до 2017 року. Для неї ця подія дуже хвилююча, зізнається вдова митця Вікторія Чаус:

Вікторія Чаус, вдова художника Віктора Чауса

Творчество говорит о масштабе личности, и эта выставка говорит сама за себя – как художника мир воспринимает, это видно, в очередной раз убеждаемся насколько у него мир удивительный, эмоциональный, щедрый, разнообразный, для меня так.

Він дуже любив працювати з натури, зокрема, так митцем створені всі портрети. До того ж був різноплановим художником, який використовував багато технічних прийомів та відтворював різні сюжети.  Тож, недарма автора вважають тонким пейзажистом, уважним натюрмортистом та гарним портретистом. Найбільше ж він відомий як автор жанрових композицій – у залах виставлені серії «Українські народні традиції» і «Балет»:

Лариса Абраменко, заст. директора Харківського художнього музею

Эта тема возникла в творчестве художника после знакомства с нашими знаменитыми артистами балета харьковской труппы – Светланой Колывановой и Теодором Попеску. Она была выполнена в масле. Но тема балета, балета  детского захватила настолько Виктора, что через несколько лет появляется продолжение этой серии, выполненное уже в технике масляной пастели.

Головна характерна риса, яка притаманна усій творчості Віктора Чауса – дивовижна гуманістична спрямованість – розповідають у музеї.

Лариса Абраменко, заст. директора Харківського художнього музею

Отличительной особенностью всех работ этого художника является его удивительное чувство света и цвета, его можно назвать симфонистом цвета, потому что в каждой своей работе он складывает новый музыкальный цветовой аккорд, который, он изыскан по своему воплощению и очень профессионально он относился к свету.

Виставка представляє близько 80 робіт автора. Його картини зберігаються у музеях та приватних колекціях – як в Україні, так і за кордом – у США, Польщі,  Ізраїлі, Японії. Познайомитись з творчістю Віктора Чауса можна до 24 вересня у художньому музеї.

Ірина Дергоусова, Дмитро Поздняков.