У художньому музеї відкрилась нова виставка.

2 Серпня 2018

У художньому музеї відкрилась нова виставка. Персональну експозицію Тетяни Пархоменко склали живописні роботи і картини, виконані на бересті.

Знайомтесь – Тетяна Пархоменко – банківський працівник. А у душі – митець. Тетяна розповідає – захоплення образотворчим мистецтвом у неї з дитинства.  Перше яскраве враження та перше знайомством з мистецтвом для неї – копії відомих картин, написаних невідомим художником, які прикрашали оселю бабусі. Тоді, зізнається Тетяна, навіть не мріяла, що колись, взявшись за пензель, зможе створювати картини. У її рідному селі Лиман на Зміївщині не було гуртків, де  можна було б навчитись малювати, тож опанувала це мистецтво Тетяна самотужки. Отримавши професію банківського працівника та влаштувавшись працювати до одного з банків, Тетяна відчула, що потяг до мистецтва перемагає:

Тетяна Пархоменко, автор робіт

С первой зарплаты купила себе масляные краски, холст муж подарил и  начала писать – именно пейзажи, пробовать, все остальное я осваивала сама, поэтому я – художник-аматор, нигде не училась.

У двох експозиційних залах роботи художниці за різні періоди. Переважно це пейзажі. Мисткиня зізнається – створення картин для неї – це справжній відпочинок, тож одразу береться за пензель, як тільки з’являється вільний час. Не розлучається художниця з фарбами та пензлями і на природі, тоже кожна прогулянка для неї перетворюється на пленер. Саме природа для Тетяни  – головне джерело натхнення.  Багато робіт – зізнання у любові до рідної Зміївщини. Це відбилось не тільки на полотнах, а й у віршах Тетяни:

Тетяна Пархоменко, автор робіт

У нашій місцині озера чарівні, лататтям уквітчані та неймовірні, небом блакитним чудові малюнки природа створила свої візерунки, милуюсь цієї красою і я, яка ж тільки гарна рідна земля.

Окрема частина експозиції – роботи на бересті. Художниця ділиться – створення картин у цій техніці – справа кропітка. На одну роботу може піти і кілька місяців:

Тетяна Пархоменко, автор робіт

Береста, вот видите, она вся разных оттенков, т.е. надо найти березу, чтобы она была и белая, и бежевая и чуть-чуть с «краснинкой», и совсем темная и дальше она делится на части, на тонкие пластиночки и дальше с них уже вырезается, компонируется, клеится все, как положено.

Зараз художниця пробує себе ще у одному,  новому для себе напрямку – ілюструє книгу, присвячену легендам про Зміїв.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов.