У художньому музеї відкрилась нова персональна виставка

12 Серпня 2019

Коли дитяче захоплення через багато років переростає у любов на все життя. У художньому музеї відкрилась виставка Ірини Ковтун «Барви мого настрою».

Бажання займатись живописом виникло само собою, розповідає авторка виставки Ірина Ковтун. Всього 4 роки тому жінка почала займатися в приватних художніх студіях і вже встигла досягти неабияких результатів. Нинішня її персональна виставка  не перша, але поки що найбільша.

Ірина Ковтун, художниця

Хочу сказать однозначно, не хочу ограничиваться рамками определенного жанра. То есть, писать пейзажи родного края или заниматься портретной живописью или писать какие-то другие пейзажи, я пробую себя во всех направлениях. И, как вы можете видеть, меня интересует не только масляная живопись. Я очень люблю акварельную живопись. Наиболее сложную технику живописную.

Ірина досить критично ставиться  до власної творчості. Говорить, що досі знаходиться в пошуках свого стилю. Готова до критики. І в той же час сподівається, що харків’янам  її картини сподобаються.

Ольга Євсєєва, кураторка виставки

Знаете, как человек, когда делает большую выставку первый раз, смотрит на себя со стороны.  Что-то ему нравится, что-то воспринимается критично. Человек делает выводы и наступает новый творческий этап.

Перший період творчості Ірини припав на підлітковий вік. Розповідає, деякі з її друзів, які також займалися творчістю, обрали професію художника, але Ірина стала юристом. Лише кілька років тому жінка вирішила повернутися до свого захоплення.

Ольга Євсєєва, кураторка виставки

Несмотря на стаж 4 года, она очень активно работает, для такого периода много работ разных и участие в международных выставках, пленерах, сборных выставках.

Ось ця картина художниці навесні цього року вже встигла побувати в Італії на Міжнародному фестивалі акварельного мистецтва. Серед своїх улюблених робіт відзначає і це полотно, на якому зображені зміївські кручі – рідні місця художниці. Саме тут пройшла  її перша в житті виставка.

Михайло Саяний, директор Зміївського краєзнавчого музею

Коли в минулому році ми відкрили її персональну виставку з трудом, тому що вона не хотіла. Різні були варіанти. Я ще не готова, я не достойна і є ще кращі художники. Але все таки ми уболтали і була відкрита персональна виставка, вона пройшла чудово.

Після виставки на рідній Зміївщині творчість Ірини Ковтун вирішили показати і всім харків’янам. Саму художницю в живописі найбільше приваблює ефект світла. Якщо в картині є деяке сяяння, вона обов’язково привабить увагу глядача, говорить Ірина.

Олена Павличенко, Євген Сєріков.