У ХНУПСі – випуск сержантів

15 Лютого 2020

Сьогодні в актовій залі Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба відбулася урочиста церемонія випуску 70 сержантів – вихованців Військового коледжу сержантського складу, які успішно завершили навчання та здобули освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст». Серед випускників – 5 сержантів, які отримали дипломи з відзнакою. А крім того, під час урочистої церемонії не обійшлося без романтики.

На сцену актової зали Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба сьогодні  піднялися 70 сержантів, з них троє дівчат.

Всі вони – випускники Військового коледжу сержантського складу та отримали звання «професійний сержант».

Андрій Лопатін, виконуючий обов’язки начальника Військового коледжу сержантського складу, підполковник 

У ЗСУ оголошено цей рік роком професійного сержанту. Один із кращих і сильних випусків. Про що кажуть 5 випускників – отримали дипломи із відзнакою, а один із них за весь час навчання отримував лише відмінні оцінки.

Кращого учня випуску звуть Кирило Пєкінер. У нього батьки військові, тож хлопець продовжує сімейну професійну діяльність. Після випуску планує відправитися служити до Мелітополя, у бригаду транспортної авіації, щоб працювати за спеціальністю на посаді чергового зі зв’язку та технічного забезпечення авіації. Юнак впевнений – аби досягати своєї мети, у першу чергу,  треба бути відповідальним.

Кирило Пєкінер, молодший сержант, випускник

Саме головне – це відповідально віднестися до навчання, тобто зрозуміти, для чого ти це робиш і навіщо це тобі потрібно. Насамперед, для чого це потрібно тобі, адже ти навчаєшся для себе, а не для когось. І також багато чого залежить від викладачів.

Студенти військового коледжу сержантського складу окрім загальних  вивчають профорієнтовані предмети. Особливу увагу приділяють іноземній мові.

Андрій Лопатін виконуючий обов’язки начальника Військового коледжу сержанського складу, підполковник

Курсанти цього випуску приймали участь у супроводженні наших партнерів З НАТО в якості перекладачів під час проведення навчань на Яворовському полігоні. Здійснювали підготовку своїх молодших колег і ще: це перший випуск, в якому ми курсантів перевели на підготовку, практично 70% часу практичних зайнять на техніці, озброєнні, на полігонах, в військових частинах.

Ми попросили Кирила продемонструвати нам свої знання з  іноземної мови і хлопець радо погодився, і розповів англійською свої враження від навчання в учбовому закладі. Привітати юнака із випуском прийшла вся його родина: батьки та молодший брат.

Олександр Пєкінер та Ірина Пєкінер, батьки

Очень рады, это второе поколение, мы сами военослужащие, он продолжает наше движение, и вроде, как неплохо. Эмоции переполняют нас, да.

А на питання, як виховати такого відповідального сина, батько відповідає, як справжній чоловік.

Олександр Пєкінер та Ірина Пєкінер, батьки

Надо иметь такую маму. Это его заслуги, мама с папой только поддерживали, это в основном его заслуга.

Оскільки урочиста церемонія випуску прийшлася на особливу дату – День усіх закоханих, не обійшлося без романтики. Під час заходу випускниці освідчився її коханий. Тож Валентина отримала каблучку у день своїх іменин –  на День Святого Валентина.

Валентина Олійник, випускниця, наречена

Ну емоції… я в захваті.. навчалися разом у коледжі, він був на курс старший.

ЇЇ наречений  не аби хто, а сам Ярослав Мудрий, студент 3 курсу університету повітряних сил імені Івана Кожедуба. До цього дня пара зустрічалася півроку.

Ярослав Мудрий, наречений

Хочем провести подальше життя разом. Я наважився освідчитися їй на її випуск на День Святого Валентина, в її день.

Для батьків Валентини, які були присутні на заході, такий поворот справи став повною несподіванкою, проте, кажуть, що повністю підтримують молодят.

Олена та Роман Олійник, батьки Валентини

Немає слів,  ми, конечно, дуже за них раді, що сказати, щастя їм у їхньому подальшому житті. Хвилювалася, що дочка скаже: да чи нє.

Після випуску з коледжу велика частина випускників відправиться на строкову службу до армії.  Переважна кількість вже визначились зі своїм кар’єрним зростанням. За словами начальника коледжу, більшість повернеться до Харкова аби вступити до Університету повітряних сил і продовжити рухатися далі – до офіцерських погон.

Ольга Сітковська, Віктор Сєріков.