У ХНУ пройшли навчання

12 Грудня 2019

Виття сирен, пожежні автівки та евакуація людей. У головному корпусі університету Каразіна пройшли навчання.

12 поверхів, 65 тисяч квадратних метрів приміщень та 15 кілометрів коридорів. Це головний корпус Каразінського університету. Історична будівля зведена у 30 роках минулого століття чимось схожа на будівлю Одесского колледжу, у якому тиждень тому спалахнула пожежа, унаслідок якої загинуло 16 людей. Проблема таких будівель – це застарілість або ж повна відсутність протипожежної системи. Не виключенням став і Каразінський університет.

Володимир Пахаренко, проректор Харківського національного університету ім. В. Каразіна

Первое – оповещение у нас есть. И система пожаротушения, но она немного устаревшая с трубными водопроводами. Очень нужно сделать нам порошковую систему, в основном для библиотеки. Это в проекте есть, но пока не хватает денег. Это очень дорого нужно несколько десятков миллионов долларов. Пока сделано элементарное пожаротушение и оповещение в этом корпусе. В данный момент на том корпусе тоже проводятся работы по монтажу системы оповещения, сигнализации и пажаротушения. Мы на 20-й год это запланировали, если средства будут выделены в полном объеме, мы сможем это сделать.

Сьогодні надзвичайники перевіряють, як у разі надзвичайної ситуації буде діяти персонал університету та його студенти. За сценарієм у підвалі закладу счиняється пожежа.

Понад 6 тисяч студентів та викладачів евакуюються з будівлі. На це знадобилось близько 10 хвилин. У цей час на місце прибувають пожежна спецтехніка. Кілька хвилин підготовки і рятувальники починають огляд приміщень Роботи тривають як всередені так і зовні. Щоб дістати людей з верхніх поверхів застосовують автодрабину.

На всю рятувальну операцію пожежним знадобилось близько 15 хвилин.

Это сегодня учения, а как все происходит, когда на самом деле пожар? – Это наша работа, нормально. Нам не привыкать.

Сергій Колосовський, нач. управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНСУ у Харківській обл.

Ви самі розумієте, що можуть бути зовсім непередбачувані події – це задимлення, нестача повітря, вогонь, висока температура. Зрозуміло, що так красиво і ідеально може не вийти. Але все залежить від того, як люди і студенти будуть відпрацьовувати цей норматив.  99% успіху залежить від правильної та організованої евакуації. Наскільки якісно та чітко будуть діяти студенти та викладачі, технічний персонал. Це – основа основ.

У разі надзвичайної ситуації, зокрема, пожежі, багатоповерхова будівля може стати справжньою смертельною пасткою. Тож надзвичайники радять проводити такі навчання систематично, щоб довести дії кожної людини до автоматизму.

Юлія Котелевска, Євген Сєріков.