У Харкові знімають фільм про Розстріляне Відродження

26 Липня 2018

Український кінематограф розвивається семимильними кроками. Лише у цьому році, в Україні знімаються 5 масштабних проектів, серед яких  художній фільм “Будинок Слово”. Оскільки історичні події, що лежать в основі цієї стрічки відбувались у Харкові, частину зйомок провели саме тут.

У Харкові і про Харків знову знімають кіно. Художній фільм «Будинок Слово» – це повнометражна кінострічка, присвячена періоду Розстріляного Відродження і одній з ключових його фігур – письменнику Миколі Хвильовому. Стрічка створюється за підтримки Держкіно, на її зйомки державою було виділено  30 млн. грн.

Олег  Щербина кінопродюсер фільму «Будинок Слово»

Художній фільм «Будинок Слово» – це історія протистояння Миколи Хвильового і тоталітарної радянської системи, яку уособлює антигерой Акімов. Події відбуваються у Харкові, це 30-ті роки, це той час, коли Харків був столицею, коли тут був зібраний весь цвіт української культури, цей період увійшов в історію , як Розстріляне Відродження. Тож, це фільм про те, чим ми можемо гордитися, ми українці, харків’яни, всі разом – це наша спільна історія. Цей фільм саме про це.

Щоправда, у Харкові зйомки тривали лише один день. У будівлі Держпрому кіногрупа працювала над трьома  інтер’єрними сценами  та знімалася одна велика сцена — нічна.

Олег  Щербина кінопродюсер фільму «Будинок Слово» 

У Харкові ми знімаємо тільки Держпром і площу Свободи. Це пов’язано із тим, що реальний будинок «Слово» зайнятий реальними людьми, вони там живуть, тому знімати у ньому, ми не можемо, це буде заважати людям і виглядає по-іншому, звичайно, не збереглось жодного інтер’єру. Тому все це побудовано в Києві, і сьогодні другий знімальний день, перший стартував у Києві, у академії Богомольця. Ми будемо продовжувати з 28-го числа і по 20-ті числа вересня, ми плануємо зняти цей фільм

У широкий прокат фільм вийде у 2020 році, після показів на європейських кінофестивалях. Частину організаційних моментів у зйомках на себе взяла обласна адміністрація.

Анатолій Бабічев заступник голови Харківської облдержадміністрації

Будинок «Слово», звичайно – унікальний будинок. Будинок, який всі знали, який всі пам’ятають на сьогоднішній день. Кращі поети, письменники мешкали там, 40 сімей було репресовано та розстріляно до 38 року, з 30-го року будинок був заселений. Тому, дуже приємно з одного боку, що знімається фільм про такі видатні і такі трагічні моменти.

Режисер фільму — Тарас Томенко, володар національної кінопремії України «Золота Дзиґа», переможець секції «Панорама» фестивалю Берлінале 2001-го року. Головного героя фільму — Миколу Хвильового, грає актор В’ячеслав Довженко, знайомий глядачам за головною роллю у фільмі «Кіборги».

До уваги харківських акторів. Кінопродюсер Олег Щербина розповів «Вечірнім новинам», що скоро, в українському кінематографі харків’ян побільшає.

Олег  Щербина кінопродюсер фільму «Будинок Слово»

На жаль, у нас зараз практично всі актори київські. Але я сподіваюся, що ситуація буде змінюватися, я знаю, що відбувається відкриття Харківської фільмової комісії і це дасть поштовх регіону, тим більше, що він має великі театральні традиції , тут є готова акторська група, яку потрібно просто розвивати у якості кінобази.

Ольга Сітковська, Євген Сєріков.