У Харкові завершився Міжнародний турнір з бадмінтону

9 Вересня 2019

У Харкові завершився  Міжнародний турнір з бадмінтону рівня International Challenge, який проходив з 4 по 9 вересня.

Призовий фонд 25 тисяч доларів, бадмінтоністи з 34 країн, багато переживань та гарний настрій. Спортсмени високого  рівня в світовому рейтингу вже десятий рік поспіль приїжджають на Харківщину в рамках етапу європейський змагань. На жаль, цього року українські спортсмени не змогли взяти чемпіонські місця. Але вони продовжують боротися за право брати участь в Олімпійських іграх.

Артем Почтарьов, багаторазовий чемпіон України з бадмінтону  

Я крайне недоволен своим выступлением, я не скажу, что я хотел выиграть турнир, планировалось выполнить задачу – быть в 8 лучших, потому что состав игроков в это году лучше, чем в прошлом году. Я проиграл англичанину три партии, которому уже неоднократно проигрываю, такой своеобразный соперник, мне с ним сложно сражаться.

Вже сьогодні Артем вилітає до Автралії, де на нього чекають два турніри, після чого нові країни і нові змагання, наразі, говорить спортсмен, відбувається олімпійський відбір, де збірній потрібно набрати певну кількість балів для рейтингу. Відбір на Олімпійські Ігри 2020 року триватиме до травня.

Геннадій Махновський, тренер, президент Федерації бадмінтону Харківської області

Турнир был очень сильный и по составу, больших иллюзий мы не питали, выставила Миша Улитина, она свою задачу выполнила, это чемпионка Украины с Днепра, особо отметить больше некого, есть еще молодые. Сзади  меня англичане тренируются, вот их бы я выделил, они приехали основным составом и, кстати, бронзовые призеры Олимпийских игр.

Щодо виступу українських спортсменів, краще за інших виступили Марія Улітіна і пара Іван Дружченко – Олександр Колесник. За вихід до півфіналу в світовому рейтингу Улітіна  програла француженці, яка 67-а в рейтингу.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Відбувся вже традиційний міжнародний турнір «Харків Інтернешнл» з бадмінтону, вже традиційний турнір гран-прі Європи. Мені приємно – більше 30 країн беруть участь.  Це, дійсно, один із найбільших турнірів в Україні, я радий, що більше 200 спортсменів взяли участь. Показали, що в Україні, на Харківщині є дуже серйозні можливості для організації і рівень спортсменів. Не дуже добре наші виступили, але це сприяє популяризації як дитячо-юнацького спорту, так і професійного спорту.

Серед фіналістів  змагань представники Канади, Англії, Франції, Швейцарії, Туреччини, Польщі, Нідерландів та Азербайджану.

Анна Почапська, Євген Сєріков.