У Харкові запущена платформа інформаційного партнерства

15 листопадаа 2018

Мережа бізнес-інкубаторів YЕР! запускає платформу інформаційного партнерства у Харкові. Відкриття відбулося  cьогодні у Харківському національному університеті радіоелектроніки.

Айтішники міжнародного рівня, представники обласної та міської влади, громадських організацій, студенти та, звичайно, керівництво університету Радіоелектроніки.

У ХНУРЕ сьогодні важлива подія – відкриття платформи інформаційного партнерства YЕР!

У перекладі з англійської назва громадської організації перекладається, як “Молодість, підприємництво та партнерство”  і її головною метою є підвищення підприємницької культури у вищих навчальних закладах. Головний фокус організації – це розвиток стартап-екосистем в університетському середовищі.

Андрій Заікін,  засновник YEP!

Відкриття цього інкубатора тут стало можливим завдяки тому, що ми дуже щільно працюємо із Естонією, ви знаєте, там розвинена інфраструктура по стартапах, і ми спрацюємо із Міністерством закордонних справ Естонії, яке підтримує наші ініціативи і от разом із нашими партнерами –  Betroot Academy ta  Garage 48 ми маємо можливість відкрити такий хаб в ХНУРЕ.

У бізнес-інкубаторі у Харкові студенти навчатимуться проектному менеджменту, маркетингу та розроблятимуть нові бізнес-проекти.

Валерій Семенець, ректор ХНУРЕ

У нас ребята очень хорошие – умные, грамотные, толковые, их хотят видеть у себя многие фирмы, партнеры, наша цель, чтобы они тут начали свою работу, свой бизнес, остались в Украине и создали фирмы, чтобы наша страна развивалась.

В Україні  це перший YЕР-інкубатор, який відкрито не в Києві, а у регіоні. Але до мережі YЕР вже входять  студентські стартап–клуби в 23 університетах України та програма з підприємництва у Молдові.

У Харкові такі клуби вже працюють у 5 різних університетах. Їх метою є утворення молодіжної спільноти, члени якої були б орієнтовані на створення власних проектів.

Андрій Заікін,  засновник YEP!

Ми сподіваємось, що тут, у цьому хабі,  буде велика кількість стартапів, ідей студентських, яким ми допоможемо на ранніх стадіях «ставати на ноги» і приймати участь у нашій інкубаційній програмі, розвивати свої ідеї до успішних продуктів, комунікувати із партнерами, інвесторами і розуміти, як ця стартап-система працює.

Заснування УЕР інкубатора на базі ХНУРЕ відбувається  за підтримкою Харківської облдержадміністрації та особисто губернатора Юлії Світличної.

Лариса Карпова, директор Департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації

Харківська обласна державна адміністрація та Департамент науки і освіти ХОДА всі ідеї, всі інноваційні проекти, все-все нове, все класне.

А вже у лютому у харківському інкубаторі за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії почнеться програма YЕР Стартер – тримісячна програма з підприємництва, переможці якої презентують свої стартапи інвесторам в Естонії. Учасниками YЕР Стартер у Харкові будуть не тільки харків’яни, а і студенти сусідніх областей.

Засновник YЕР-руху Андрій Заікін розповідає, що свого часу, під час навчання в університеті дуже сильно  відчував нестачу підтримки та практичних порад, а тому розвиток YЕР-спільноти для нього став справою особистою.

Андрій Заікін,  засновник YEP!

Я відчув на собі, що мені дуже сильно не вистачало менторів, коли я вчився в університеті, можливо, реалізувати мою ідею, яких у той час у мене було дуже багато, але я навіть не почав, і я зрозумів, що того не вистало тоді і не вистачає зараз, тому з’явилося дуже сильне бажання зробити щось таке в Україні, така платформа яка б допомагала.

Після невеликої прес-конференції платформу презентували безпосередньо студентам ХНУРЕ, після чого на них чекав надихаючий виступ айті-підприємця, ментора та консультанта айті-проектів Віталія Фіша. Організатори сподіваються, що можливість близько спілкуватися із людьми, які вже досягли значного успіху у своєму бізнесі, надихне студентів на перші кроки у реалізації власних бізнес-ідей

Ольга Сітковська, Євген Сєріков.