У Харкові з’явиться пам’ятник Захисникам України.

20 Серпня 2018

Пам’ятнику Захисникам України – бути. Його ескіз представили у обласному військоматі. Конкурс проектів ініціювала обласна «Спілка ветеранів АТО». Військові, атовці та активісти майже одностайно проголосували за проект-переможець монументу загиблим атовцям. Його мають звести у сквері Захисників України.

Це – ескіз майбутнього пам’ятника Захисникам України. Його мають звести у сквері навпроти головного корпусу Академії Нацгвардії. Учасники АТО, військові та активісти зібрались, аби обговорити та затвердити ескізний проект. Рішення було майже одностайним.

Ескіз монументу  представив  головний архітектор Харківської області Михайло Рабинович. За його словами, автори проекту – молоді архітектори. Пам’ятник має декілька частин. Куб із тріщиною, чотирнадцять елементів, які символізують рік початку війни та загиблих бійців, які назавжди залишились на плацу. А також – кущі калини по периметру. Куб – каже архітектор – символізує едність. А розлам у кубі та ягоди калини нагадуватимуть пролиту бійцями кров на війні.

Михайло Рабінович, головний архітектор Харківської області

14-й год – начало войны, фактически здесь отражается трещиной в кубе и стягивает эту трещину стягивает объемная надпись – «Герої не вмирають»  и как раз на этой трещине из этого сочетания выделено слово «мир».

Військові сподіваються – будівництво монументу розпочнеться вже восени. Це питання мають розглянути на найближчій сесії облради. Зведуть пам’ятник за кошти обласного та міського бюджету. За словами заступника голови ради обласної Спілки ветеранів АТО, ідея встановити пам’ятник з’явилась ще у п’ятнадцятому році. Та зрушити справу з місця вдалось лише нещодавно.

Юрій Корсунов, заступник голови ради Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО»

Підписано меморандум з громадською організацією Спілка ветеранів АТО і головою ХОДА Юлією Олександрівною по розробці проекту і втілення його у життя.

За словами Юрія Корсунова, з початку військових дій, нині учасниками АТО є більше тринадцяти тисяч жителів області.

Юрій Корсунов, заступник голови ради Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО»

 265 осіб загинуло, ще 165-  отримали тяжкі поранення і стали інвалідами. Війна торкнулась майже кожної родини у Харківській області. І цей монумент повинен бути символом вдячності загиблим, символом пам’яті їм.

Павло Федоров розповідає – його призвали влітку чотирнадцятого. Служив у 45-му окремому  мотопіхотному батальйоні. А ще у 43-й артилерійській бригаді. Чоловік каже – цей пам`ятник стане знаковим не тільки для бійців АТО, а для усіх, хто допомагав військовим.

Павло Федоров, голова Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО

Это и волонтеры, и дети, которые собирали презентики для бойцов, которые рисовали рисунки, это общий памятник. Это знаковое место, оно обязано быть. Все были объединены одной целью – целостность и независимость.

Нагадаємо, капсулу для майбутнього монументу у сквері Захисників України заклали у травні дві тисячі шістнадцятого.

 Кристина Загребельна, Дмитро Поздняков.