У Харкові вперше проводять тренінги для психологів-рятувальників

17 Вересня 2020

У Харкові вперше проводять тренінги для психологів-рятувальників. На них приїхали учасники з різних куточків України задля знайомства з новими методиками роботи в надзвичайних умовах. Рятувальники в ігровій формі навчалися краще спілкуватися з оточуючими. А на деяких заняттях навіть спали, безумовно, в наукових цілях. Далі по темі – Олена Верекомська.

Робити видих, а потім розслабляєтесь. Лягаєте зручніше.

У такий незвичний спосіб проходять спеціальні тренінги для психологів-рятувальників в університеті цивільного захисту України. Учасники приїхали з різних областей України, щоб підвищити свій професійний рівень. Євгенія Білоусова – з Херсона, в Державній служби України з надзвичайних ситуацій психологом працює вже 13 тринадцять років. Зокрема, саме вона першою виїжджає на пожежі, повені і спілкується з людьми постраждалими від стихійних лих.

Євгенія Білоусова, психологиня Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Психолог-рятівник, який працює з особовим складом, він працює в екстремальних умовах. Дуже складно бачити, якійсь для мене травмуючи ситуації – велике ДТП з великою кількістю людей.

У вишу кажуть, на тренінгах провідні фахівці навчатимуть учасників особливостям психологічної роботи саме при надзвичайних ситуаціях. Та познайомлять і з новими методиками.

Любов Балабанова, професорка Національного університеті цивільного захисту України

Ми плануємо так навчальні плани, щоб вони були більш приближені до практичних умов. Ми намагаємось в своїх курсах навчальних, навчити, як працювати з людьми, які пережили травму.

Ще один учасник тренінгів Валерій Топчій каже – найважливіше в його роботі – індивідуальний підхід до кожного. Пояснює, коли людина стикається зі стресовою ситуацією, так чи інакше її захльостує цілий шквал емоцій, з якими досить складно впоратися без професійної допомоги. І тоді, спілкуючись з людиною, її поступово виводять з цього стану.

Валерій Топчій, психолог-рятувальник Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Ми підходимо до кожного індивідуально. Коли є у одного згоріла хатина, хтось втратив домашню худобу. У когось просто пожежа пройшла повз. Ми беремо за основу, якійсь знання, які ми отримали під час навчання, які вивчили ми самі. На таких тренінгах ми накопляємо знання і в подальшому їх використовуємо в своїй діяльності.

На базі університету тренінги для психологів проходять вперше, але у виші кажуть, практичні заняття проведуть і для правоохоронців.  Також у планах – робота з українськими військовими. Триватимуть тренінги біля двох тижнів.

Олена Верекомська, Віктор Сєріков