У Харкові вперше пройде театрально-урбаністичний фестиваль

У Харкові вперше пройде театрально-урбаністичний фестиваль
14 Травня 2018

За задумом організаторів, «Парад» – це форма публічного діалогу, гучне масове висловлювання.  Його ідея побудована на спробі переосмислення і формування іміджу Харкова через мистецтво.

Заснували фестиваль ArtDot – це команда людей, яка займається проектами в сфері освіти та мистецтва. Це представники харківських театрів, школи акторської майстерності  та медіавидань.

Ігор Ключник, співорганізатор, ідейний натхненник фестивалю, актор

Идея. Идея – создать фестиваль в городе. Совершенно с чистого листа, так родился Парад-фест.

Умовні колони параду складаються з трьох частин. Урбан-програма – це шість днів виставок, вечірок, літературних читань та перформансів, освітня програма-цикл з 13 лекцій та воркшопів від провідних театральних критиків, арт-директорів, психологів, акторів, людей мистецтва і шоу-кейс – шість театральних постановок з Києва, Львова та Харкова.

Вероніка Склярова, програмний директор

Я давно займаюся театральними фестивалями, я театрознавець за фахом,  і мені давно хотілося зробити концептуальний фестиваль. Його шоу- кейс, тобто зібрання вистав, представлених у програмі, ми обирали не за принципом «кращі», хоча, безумовно, вони є високої естетичної якості, а за принципом тем, на які ми хочемо говорити. Цього року основними темами Парад фесту є толерантність і мирне співжиття.

Фестиваль ставить і шукає відповіді на питання: яким ми хочемо бачити простір навколо себе? Що для нас головне саме в Харкові? Які цінності є базовими для мирного і комфортного співіснування в місті?

Катерина Переверзева, співорганізатор фестивалю, PR

Для нас важно посмотреть, есть ли запрос, нужно ли или это только мы придумали, что это важно и нужно открывать город по-новому, в зависимости от того, как пройдет этот  фестиваль, мы будем смотреть, в какую сторону мы будем расширяться.

У засновників фестивалю, до речі, досить амбітні плани на його майбутнє.

Ігор Ключник, співорганізатор, ідейний натхненник фестивалю, актор відео

Идея в том, чтобы этот фестиваль  не только в рамках театральных фестивалей имел какое-то имя, но и представлял наш город, чтобы был интересен не только небольшой группке людей, но и зрителям, и харьковчанам. Идея в том, чтобы фестиваль имел не только какое-то имя, но и представлял наш город не только в рамках страны, но и мне бы очень хотелось, чтобы он выходил на международный уровень.

Основні площадки театральної програми Парад-фесту – це велика і мала сцени театру імені Пушкіна, а також Харківський театр ляльок імені Афанасьєва.  Відбуватиметься фестиваль з 16 по 20 травня.

Ольга Сітковська, Віктор Сєріков