У Харкові відзвітували про діяльність НАБУ

13 Лютого 2020

У Харкові відзвітували про діяльність НАБУ та САП за друге півріччя 2019 року. За даними відомства, протягом півріччя за  корупційні правопорушення викрито більше осіб, ніж за весь попередній рік.  Загальний розмір збитків у завершених розслідуваннях перевищує 10 мільярдів гривень. Більш ніж 270 мільйонів в справах, які розглядаються в суді, вже відшкодовані до бюджету.

За шість місяців 2019 року антикорупційне відомство розпочало понад шість сотень кримінальних проваджень. Про підозру повідомили більш ніж 80 особам. Також у другому півріччі в ході досудового розслідування було відшкодовано понад майже 40 мільйонів гривень збитків.

Юрій Кравченко, директор Харківського територіального управління НАБУ

Це саме добровільне відшкодування завданих збитків. Загальна сума причинених збитків перевищує мільярди гривень. У ході досудового розслідування нашими детективами вживаються заходи щодо накладення арешту на майно і конфіскація незаконно здобутих активів.

У НАБУ наводять і інші цифри. До суду скеровано понад дві сотні кримінальних проваджень. На лаві підсудних наразі перебуває понад 400 підозрюваних. До Вищого антикорупційного суду, який розпочав свою роботу в минулому році, направлені понад 170 кримінальних проваджень.

Юрій Кравченко, директор Харківського територіального управління НАБУ

За друге півріччя Вищим антикорупційним судом проведено понад 3 тисячі судових засідань. Наголошу, що це всього  38 суддів. Розглянуто понад 1400 клопотань слідчих та детективів прокурорів САП про проведення слідчих та негласних розшукових дій.

Антикорупційні органи влади України за півроку викрили в корупції більше осіб, ніж за весь попередній рік, підкреслив Юрій Кравченко.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко.