У Харкові відкрився Тиждень італійської культури

21 Жовтня 2019

Тиждень італійської культури в Харкові та Україні відкрився показом опери «Аїда» Джузеппе Верді. Головні партії виконали запрошені солісти театрів Європи. Культурний захід відкрили заступник голови Харківської облдержадміністрації Анатолій Бабічев та Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні Давиде Ла Чечіліа.

«Аїда» – одна із найвідоміших оперних постановок світу вже не вперше лунає у Харківському національному академічному театрі опери та балету. У 1984 році у Харкові відбулася перша постановка.

Світова прем’єра вистави відбулася в Хедівовой опері в Каїрі в 1871 році. Вона мала величезний успіх. На батьківщині композитора вперше опера була показана в театрі Ла Скала в 1872 році. У «Схід Opera» почули її мовою оригіналу.

За диригентський пульт став італійський диригент та композитор Ауреліо Канонічі, а головні партії виконали запрошені солісти театрів Європи Паола ді Грегоріо та Фабіо Андреотті.

Оперу у Харкові показали  в рамках фестивалю «Схід Opera fest» за підтримки Посольства Італії в Україні та Надзвичайного і Повноважного Посла Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа.

Давиде Ла Чечіліа, Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні 

Хочу подякувати публіці, яка сьогодні зібралася у цій залі, адже тема Тижня італійської культури цього року – італійська мова на сцені. Ми привезли до вас італійського диригента та солістів.

Давиде Ла Чечіліа підкреслив велику роль співробітництва з усіма інституціями у Харкові, зокрема – з центром італійської мови.

Давиде Ла Чечіліа Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні 

Лише завдяки цій співпраці ми за декілька років змогли принести частину італійської культури до Харківщини.

Гостей вечора привітав також зі сцени і заступник голови Харківської облдержадміністрації.  Анатолій Бабічев відзначив велику роль налагоджених відносин між Україною та Італією, зокрема, у культурній сфері.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Нам дуже приємно, що наші відносини плідно розвиваються із італійською стороною. Багато конкурсів та фестивалів, зокрема Kharkiv music fest, «Харківські асамблеї», де беруть участь саме італійські виконавці, музиканти. І, звичайно, таким осередком спільної діяльності став ХНАТОБ ім. Лисенко, в якому постійно реалізуються спільні із Італією проекти.

Опера «Аїда» пройшла у Харкові при повному залі. А видовищні декорації додали приємних вражень від співу.

Ольга Сітковська, Євген Сєріков.