У Харкові відкрився Музей програмного забезпечення і комп’ютерів

29 Серпня 2019

Музей програмного забезпечення і комп’ютерів  – перший такий заклад в Україні, відкрився сьогодні у Харкові.

Це комп’ютер виробництва початку  вісімдесятих років минулого століття.  Колись ця машина вважалася найкращою новинкою, сьогодні ж це один з експонатів музейно-освітнього комплексу програмного забезпечення та комп’ютерів.

Олександр Коваленко, співзасновник Музею програмного забезпечення і комп’ютерів  

Цей ком’ютер випускала компанія «Атарі», яка почала свій бізнес з ігрових автоматів, а потім вони перейшли на серйозний комп’ютерний ринок, і ця модель 84-го року.

Олександр одразу демонструє правила гри на цьому ком’ютері минулого століття. Потім веде нас до більш старої техніки.

Олександр Коваленко, співзасновник Музею програмного забезпечення і комп’ютерів  

Apple – другий це комп’ютер, який врятував компанію Apple, і годував її до 90-го року, це була популярна модель і вона була найбільш масових побутових комп’ютерів і одним із перших, насправді перший комп’ютер розробив Стів Джобс зі Стівеном Возняком. У себе, у 76-му році в гаражі вони зібрали власноруч його.

Тут  біля 600 об’єктів  – це комп’ютери, ігрові приставки, носії даних та інші гаджети ще з XIX сторіччя. Багато з них — в робочому стані.

Антон Трубніков, засновник Музею програмного забезпечення і комп’ютерів  

Експонат «Озборн» –  это первый портативный компьютер,  пускай и работающий от розетки, но он первый портативный, который подарил такой эффект, как эффект «Озборна», он есть у нас в музее.

А ще тут – великий освітній центр, у якому зараз навчаються студенти. Але їм не менше 40 років. Для цих людей, які часто не мають навичків спілкування з комп’ютером, ці курси безкоштовні.  Випускницю курсів 90-річну Галину Слінько відтепер не здивувати гаджетами та соціальними мережами, вона сама своїй дочці розповідає, як користуватися технікою.

Галина Слінько, випускниця комп’ютерних курсів 

Шесть человек с наших курсов пришли на курсы компьютерной грамотности, некоторые из нас уже что-то понимали, а некоторые даже не понимали, как работает мышка, поднимали её и думали, что будет таким образом работать курсор. Мы закончили эти курсы и то, что мне сегодня надо программы,  = Word, Exel, Chrome, социальные сети – то, что надо, всё, я могу этим пользоваться.

Восени, окрім ще 10 груп “40+”, почнеться навчання дітлахів. І музей, і курси — безкоштовні для відвідувачів. Викладачі, це айтішники, які навчають на волонтерських засадах.

Займатися я цим почала з січня цього року, за цей час я випустила 5 груп, групи різного рівня підготовки, як починаючи від тих, хто зовсім не вміють опонувати комп’ютер і закінчуючи тими, хто хоче отримати якісь навички у професійній діяльності.

Цими курсами скористалися  медичні сестри, які тут навчалися працювати на комп’ютері, бо медична реформа потребує діджиталізації.  Вони говорять, що тут ставляться до своїх літніх студентів з турботою та тактом.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.