У Харкові відкрилася виставка фотографії

21 Жовтня 2021

Фотографія як мистецтво. У галереї «Мистецтво Слобожанщини» – нова експозиція. Це творчий підсумок всеукраїнського фотоконкурсу «Українська світлина». З організаторами та авторами виставки поспілкувались наші кореспонденти.

Ірина Деркач нині працює фотографом у художньому музеї. Мистецтвом фотографії захопилась ще у дитинстві. Найбільше любить знімати людей і театр. Про конкурс дізналась з соціальних мереж і вирішила надіслати світлину, зроблену у Шарівському палаці. Фотографію Ірини відібрали для участі у підсумковій виставці:

Ірина Деркач, фотограф, учасниця фотоконкурсу «Українська світлина

Знаете, душа болит, это необыкновенный замок, белый красивый, оно все разрушается в данный момент и кажется, что завтра этого может не быть. Поэтому, наверное, чтобы обратить на это внимание еще раз.

До участі у конкурсі організатори – а це Закарпатська спілка фотографів і Український культурний фонд – запросили усіх охочих. Світлини у підсумку надіслали як профі, так і аматори з усіх регіонів України. Компетентне журі відібрало 50 кращих фоторобіт:

Олександр Афанасьєв, зав. галереї «Мистецтво Слобожанщини»

На мій погляд, ця виставка демонструє широкий зріз сучасного українського фотомистецтва і вона цікава тим, що об’єднує різних фотографів, які, мабуть, могли і не перетинатися ніколи в своєму житті, в один спільний проект – проект, головна мета якого – об’єднати фотографів, культуру, мистецтво різних міст України в одну таку потужну течію.

Палітра конкурсних робіт виявилась дуже різноманітною за жанрами – це і пейзажі, і портрети, і натюрморти, і за темами. Зокрема, на виставці можна побачити чимало пейзажів – це і гори, і долини, і море, і ліси. Окрема тема – міста та архітектурні пам’ятки. Роботи мають цікаві кольорові та композиційні рішення:

Олександр Афанасьєв, зав. галереї «Мистецтво Слобожанщини»

На мій погляд, рівень робіт дуже високий, і ми можемо бачити, що автори підійшли до своїх робіт як художники, навіть тому що, здавалось, такі прості сюжети, як пейзажі, гори, сільські краєвиди, архітектура вони дуже оригінально преподнесли з цікавих ракурсів.

За підсумками конкурсу передбачається створення творчої платформи для фотографів, на якій вони зможуть представляти свої роботи. Виставка у Харкові триватиме до 6 листопада. Після чого її побачать у різних містах України.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков