У Харкові відкрилась виставка соціального постера

9 Жовтня 2019

Проблеми безпеки – мовою мистецтва. У художньому музеї за підтримки НАТО відкрилась нова експозиція соціального постеру  – ART OF SECURITY. Вона представляє кращі роботи учасників конкурсу «Мистецтво безпеки».

Різними аспектами теми безпеки вона цікавилась і раніше – каже учасниця проекту, студентка Академії дизайну і мистецтв Дар’я Ржепишевська. Своїм плакатом, а вона торкнулася теми вступу України до Євросоюзу,  хотіла сказати, що нашій країні  на шляху до ЄС потрібно зробити ще низку кроків, щоб відповідати стандартам Євросоюзу. Участь у проекті для неї – можливість взяти участь у обговоренні різних аспектів безпеки – каже дівчина:

Дар’я Ржепишевська, учасниця проекту, студентка Харківської академії дизайну та мистецтв

Тема достаточно интересная, она сейчас актуальная, потому что безопасность, небезопасность преследует нас всегда, в разных видах и состояниях, мне было очень интересно поразмышлять на эту тему.

Ідея проекту виникла приблизно рік тому, каже його співорганізатор Сергій Прокопенко. Його реалізували за підтримки інформаційного Центру НАТО в Україні.  Мета заходу – показати, як молодь бачить виклики безпеки.

Сергій Прокопенко, директор компанії «Гвара медіа», співорганізатор проекту «Мистецтво безпеки» 

Це був відкритий конкурс, де будь-хто міг подати свої роботи, 130 учасників прийняли  участь у проекті, і журі відібрало найбільш цікаві роботи для участі у цій виставці. Ви бачите роботи, які були створені на воркшопах, де учасники в тому числі вчилися цим речам, і фінальні постери на експозиції у харківському художньому музеї.

Особиста безпека та проблеми екології, безпека інформаційна та військова – учасники проекту торкнулися різних аспектів цієї теми.

Ірина Сидельова, зав. відділу Харківського художнього музею

Прекрасно, что мы принимали участие в таких проектах, потому что обычно в музее мы ориентированы на талантливую молодежь, а это дети из харьковсикх художествненых школ. А это на уровень выше, потому что в этот конкурс приглашены студенты из профильных ВУЗов, представители Академии дизайна и искусств, студенты художественно-графического факультета университета имени Скороды, и другие харьковские ВУЗы.

Загалом з 130 робіт, поданих на конкурс, компетентне журі відібрало 30 кращих. Головні критерії – художня оригінальність, інноваційність та відповідність темі  конкурсу. Поруч з роботами конкурсантів 10 постерів з колекції Центру інформацїі та документації НАТО.

Світлана Кривуц, начальник відділу Академії дизайну та мистецтва

Выставка, на мой взгляд, очень интересная, она представляет на сегодня полную картину свободного мышления наших студентов, перспективной молодежи, которая неравнодушна к тому, что происходит на сегодня в мире.

Тема безпеки у різних аспектах наразі дуже актуальна – говорять відвідувачі виставки, тому такі заходи потрібно влаштовувати частіше:

Євгенія Горлач, відвідувачка виставки

Выставка мне кажется, очень сильная, потому что тема безпеки очень актуальана в наше время. Это касается не только безпеки человека, как личности. Это касается многих тем – безпека окружающей среды, СМИ,

Выставка, мне кажется, такое нужно намного чаще проводить, потому что люди забывают об этом.

На переможців очікують цінні дарунки. А ознайомитись з експозицією соціального постеру можна у художньому музеї протягом місяця.

Ірина Дергоусова, Віктор Сєріков.