У Харкові відкрилась виставка під назвою «Дезеленізація»

6 Вересня 2019

Зелені насадження гинуть від недбалого ставлення людей не тільки у відкритих екосистемах, а у містах. Аби привернути увагу громадськості до проблеми, учасники паралельної програми Бієнале молодого мистецтва презентували тематичну виставку «Дезеленізація».

Проблема масової  вирубки дерев у містах актуальна сьогодні для всієї країни, зокрема і для Харкова, говорять організатори виставки. Так зване «кронування  дерев», коли залишаються самі лише стовбури,  а де інде  і їхнє повне знищення неодноразово викликало  обурення харків’ян. Аби громадськість більше дізналася про кричущі факти і долучалася до екологічних проектів з захисту середовища небайдужі митці та активісти презентували тематичний проект з символічною назвою   “Дезеленізація”.

Анастасія Лівонова, координатор проекту «Дезеленізація»

Проблема вирубки дерев та асфальтування газонів – это очень большая и болезненная проблема для нашего города, поэтому мы решили показать этот проект здесь. И также мы сделали клич для пользователей соцсетей и получили большое количество фотографий архивных, которые мы тоже включили в эту выставку, чтоб показать локальный контекст Харькова.

На виставці представлені роботи фотохудожників, активістів та просто небайдужих громадян – це близько 200 фотофактів.

Іванна Скиба-Якубова, піар-директорка Бієнале молодого мистецтва

Для нас дуже важливо і дуже радісно, що такою передумовою до Бієнале стала сьогоднішня виставка «Дезеленізація», яка відкривається в галерії Come in – це виставка з паралельної програми. Вона говорить про таку проблему, яка є дуже гострою для Харкова і для багатьох українських міст – це вирубка дерев, зокрема. І взагалі, про наші стосунки з публічним простором. Про наше право на публічний простір.

Виставка триватиме до 28 вересня, Весь цей період вона буде поповнюватися новими фотографіями  та відеофактами, що фіксують недбайливе ставлення до зелених насаджень у Харкові. Долучитися до акції можуть усі охочі та небайдужі, говорять організатори виставки. Для цього достатньо лише оприлюднити відповідні  матеріали у соцмережах із хештегом #дезеленізація.

Юлія Котелевська, Віктор Сєріков.