У Харкові відкрилась нова виставка

19 Жовтня 2018

У Харківській муніципальній галереї –  нова експозиція. Нюрнбергський фотограф розповідає про красу і романтику вокзалів. У своїх великоформатних фотографіях він стирає межу між реальністю і поезією, створюючи сюрреалістичні світлини будівель вокзалів.

Ольга Сітковська, кореспондент

Мілан, Токіо, станція Тарута в Австралії. Фотохудожник Крістіан Хьон мандрує світом та фотографує вокзали у містах, в яких він побував.

Але не все так просто. В експозиції набагато складніша і цікавіша концепція, ніж це може здатись на перший погляд.

Називається виставка «Поезія вокзалів». Задля її реалізації фотограф майже 2 роки вивчав історію кожної будівлі та відшукував старовинні картки, аби порівняти минуле з майбутнім. Вийшов такий собі фото-літературний проект. У ньому роботи доповнюються цитатами і фрагментами з епічної і ліричної поезії, в якій йдеться про почуття, зміни і долі, пов’язані з вокзалами 5 континентів.

Крістіан Хьон, фотохудожник 

Цей проект присвячено вокзалам та декораціям, в яких відомі письменники писали свої твори про життя і почуття. І в цьому і полягає моя ідея – створити серію фотокарток немов одного вокзалу, проте зі всього світу.

У Муніципальній галереї виставка відкрилась у тандемі із Будинком Нюрнбергу. Адже у ці дні відкриваються Тижні Німеччини у Харкові і експозиція є складовою частиною культурної програми.

Тетяна Тумасян, директорка Харківської муніципальної галереї

Фотограф объехал весь мир. Это был серьезный проект, который финансировала Германия, потому что все эти вокзалы, которые вы видите на снимках, а это Япония, Индия, и Америка, и Австралия, и Европа. Это серьезный тур, по которому проехал фотограф, снял не одну тысячу фотографий, а потом это экспонировалось по городам Германии. Здесь же версия камерная, специально для нашей галереи по планам и поэтому печатались в размерах меньших, но все-равно вы видите, что они достаточно форматные.

Експозицію можна подивитись до 10 листопада.

Ольга Сітковська, Макс Артамонов.