У Харкові відбувся ярмарок військових вакансій

10 Січня 2020

На військову службу за контрактом – завдяки ярмарці вакансій. У Харківському міському центрі зайнятості провели спільний з Нацгвардією України ярмарок вакансій.

У залі міського центру зайнятості демонструють ролики про Нацгвардію, на столах інформаційні матеріали про це військове формування. На ярмарок завітали люди різного віку та статі.

Надія Козирська, провідний фахівець відділу взаємодії з роботодавцями Харківського міського центру зайнятості

На такі інформаційні заходи в Харківському міському центрі зайнятості долучаються безробітні, які в цей період взаємодіють з Центром зайнятості з питання пошуку роботи та кожен харків’янин, не зважаючи на вік, посаду, працює людина чи не працює може відвідувати такі заходи в центрі зайнятості. Для всіх бажаючих двері центру зайнятості відкриті.

Що представляє собою Нацгвардія, які функції виконує, де несуть службу нацгвардійці, які вимоги до бажаючих служити у цьому військовому формуванні – під час ярмарку вакансій усім охочим розповідають про це. Учасники заходу мають можливість поставити питання.

Олексій Кузін, начальник східного відіділення комплектування іміджево-видавничого центру Нацгвардії України

Вакансій багато – це і стрілки, і кульметники, і навідники гармат, водії, медичні працівники, інструктора медичної служби, зв’язківці. Це багато і розвідники танкісти – багато профілей.

Претендувати на ці посади можуть як чоловіки, так і жінки. Діє гендерний принцип – кажуть у Нацгвардії. Грошове забезпечення від 9,5 тисяч гривень на початку служби. Втім бажаючим поповнити лави Нацгвардії слід пам’ятати про необхідність проходження відбору:

Олексій Кузін, начальник Східного відділення комплектування іміджево-видавничого центру Нацгвардії України

Претенденти – це від 18 до 40 років і обов’язково здорові, також морально устойчиві. Тому що саме перше – це проходження тестування, це обов’язково, це перші тести на професійно-психологічний відбір. Якщо він проходить, після чого він здає перевірки фізичних здібностей і отримує направлення на проходження військово-лікарської комісії.

Також претендент на контрактну службу повинен зібрати пакет документів і у випадку успішного проходження тестування, йому підбирається підрозділ для проходження служби. А потім людина підписує контракт.  На ярмарку є вже ті, хто зацікавлені у військовій службі. Наталія раніше була держслужбовцем, зараз шукає роботу:

Наталія Набока, безробітна

Здесь меня заинтересовала возможность устроиться водителем. В дальнейшем возможно получить образование военнослужащего, возможно – связиста. Дело в том, что не нравятся авто, вождение, т.е., в принципе, это один за вариантов для трудоустройства. Связист – то должнсть, которая меня привлекает, дело в том, что есть знакомые, работающие в службе связи.

Євгеній Малько, який зараз шукає роботу, говорить, такі ярмарки – варіант пошуку нової професії:

Євгеній Малько, безробітний

Так как я являюсь мастером спорта, мне интересны, есть инструкторы физкультуры, где обучают военнослужащих спортдисциплинам.

Такі ярмарки у міському центрі зайнятості планують проводити і надалі. Минулоріч завдяки таким заходам більше 180 людей підписали контракти на службу у Нацгвардії України.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов