У Харкові відбувся ярмарок вакансій для бажаючих піти на військову службу

5 Квітня 2019

Дізнатися про військову службу більше. Сьогодні у Харкові, у міському центрі зайнятості відбувся регіональний ярмарок вакансій для бажаючих працевлаштуватися на військову службу за контрактом.

Зала міського центру зайнятості заповнена людьми. Сюди прийшли ті, хто цікавляться особливостями військової служби за контрактом.  Серед них люди різного віку, зокрема, чимало молоді.

Володимир Міненко, директор Харківського обласного центру зайнятості     

Сьогодні ми в рамках нашої постійної співпраці з обласним військовим комісаріатом здійснюємо черговий такий наш ярмарок вакансій в режимі  селекторного зв’язку.  І до цього зв’язку підключені всі райони Харківської області. Тобто по районах у нас близько 400 осіб сьогодні залучені – ті, хто  розглядають можливість йти і працевлаштуватися на контрактну службу у військовий комісаріат.

Про військову службу учасники ярмарку дізнаються від військових. Дмитро Толкунов – офіцер відділення комплектування Шевченківського військомату Харкова сам служив у зоні АТО. Нині він розповідає тим, хто цікавляться про  особливості військової служби за контрактом. Також про вакансії, які в них є,  розповідають представники бойових бригад.

Дмитро Толкунов, офіцер відділення комплектування Шевченківського районного комісаріату Харкова

Вимоги для претендентів, вимоги для претендентів – щоб були патріотично налаштовані і за здоров’ям немає вад  по стану здоров’я.

Найбільш потрібні, у першу чергу, водії, водії категорії С для військової техніки, потрібні танкісти, потрібні солдати-піхотинці, дуже потрібні медики, військові медики – як чоловіки, так і жінки. Дуже багато вакансій.

Для жінок нині багато вакансій медиків різних ланок. Це як санітарки, медсестри, так і на офіцерські посади – каже Дмитро Толкунов. Крім того, зараз наші війська як у тилу, так і на фронті дуже відчувають потребу у кухарях.  Щодо грошового забезпечення, то воно у цьому році підвищилось – нині солдати отримують вже більше 10 тисяч гривень, і це не рахуючи так званих «бойових» та різних пільг.

Прямо у залі, де відбувається ярмарок, можна побачити військове обмундирування:

Олег Шевцов, нач. відділу моніторингу інформації Харківського обласного військкомісаріату

Представлено повністю військове обмундирування, яке получає військовослужбовець. Від бойового комплекту, повсякденний та наша польова форма. Також представлені декілька засобів захисту та допоміжне обладнання. Якщо брати форма – бойова форма складається з рубашки бойової, бронежилета – це те обладнання, яке получає військовослужбовець зони АТО. У нас поширена польова форма та повсякденна.

На заході чимало молоді. Учень 11-класу Максим Щерба говорить – планує пов’язати майбутнє з військовою службою, тож вже зараз щодня тренується з друзями, щоб показати гарний рівень фізичної підготовки:

Максим Щерба, учень 11 класу Харківської спеціалізованої школи №155

Узнал очень много о военной специальности и в будущем даже думаю рассматривать это вариант. Во-первых – это служба Родине.

Максим Криворучко, учень 11 класу Харківської спеціалізованої школи №155

Я узнал много нового, что касается военной службы, заработных плат, условий, информация была очень интересная, в целом понравилось очень.

За минулий рік у Харківській області підписали контракт близько 1100 жителів регіону. Вже з початку цього року понад 230 чоловіків та жінок очікують відправлення на навчання.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов.