У Харкові відбувся випуск офіцерів Національної академії Національної гвардії

22 Червня 2019

Випуск офіцерів Націрнальної академії Національної гварції України урочисто відбувся на Меморіалі Слави.

Випуски військових вишів завжди відбуваються з багатьма урочистими традиціями, які передаються із року в рік – офіцери у військовій формі, розчулені батьки і гості. Завтра у офіцерів почнеться нове життя,  ці чоловіки та жінки виконуватимуть бойові завдання, спираючись на знання та практичні навички, що отримані в академії. Міністр оборони зауважив, що нацгвардійцям потрібно виконувати поставлені завдання не будь-яким шляхом, а міркуючи над тим, як зберегти особовий склад і не втратити жодного бійця.

Степан Полторак, Міністр оборони України 

І я знаю, що кожен із вас чітко розуміє – це і відповідальність, і труднощі. Я дуже хочу, щоб кожен із вас добіг до фінішу, завершив свою службу на високій посаді, із високим званням, але я точно знаю, що це не головне, головне – бути людиною і командиром, якого поважають і цінують.

Нагороди отримали військові, ветерани та випускники академії від Міністерства оборони, Національної гвардії  та обласної державної адміністрації.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації 

Маю за честь сьогодні бути з вами і привітати з яскравою подією – випуском. Маю честь передати вітання від голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної. Хочу сказати, що академія-  це, дійсно, бренд сьогодні, сучасний заклад освіти, ви повинні цим пишатися, отримання диплому – можливість реалізувати себе в загальній економіці, хочу привітати вас, що в такі непрості часи ви свідомо пішли навчатися в Нацгвардію, це говорить про вашу свідому громадянську позицію.

За традицією нацгвардійці присягнули на вірність Україні. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих військових, які поклали своє життя на захист України.   Представники духовенства дали благословення на службу молодим офіцерам.  І, звичайно, традиційне марширування і підкидання монет на вдачу.

Вже завтра вони підуть служити до своїх частин за розподілом. Після офіційних урочистостей, звичайно, привітання від рідних та традиційне витягування курсантами  молодших курсів із під погон офіцерів-випускників гривні.

Ритуал такой – младший курс подходит и просит разрешение поздравить нас с выпуском и младший летейнат угадывает, где лежат деньги, и он угадал только что.

Дмитро прийшов до Нацгвардії після року строкової служби, зараз хлопцю двадцять п’ять. Відзавтра він – офіцер військової частини Національної гвардії 3005, що на Харківщині.

Дмитро Тимошенко, випускник командно-штабного факультету

Командир взвода – лейтенант. Там буду проходить 5 лет контракта. С самого детсва я хотел быть офицером, в 20 лет пошел на строчную службу, послужил, понравилось, потом подписал контракт и пошёл учиться в академию и про свой выбор не жалею.

Мати з батьком спостерігають за сином і, звичайно, пишаються.

Ольга Тимошенко, мати випускника 

Сначала переживала, а потом поддерживали.

Вікторія  також зробила свій вибір свідомо, не дивлячись на те, що вона – гуманітарій,  за необхідністю зможе взяти зброю та йти захищати державу.

Вікторія Піскунова, випускниця гуманітарного факультету 

Беспосередньо моя робота буде полягати в організації дозвілля офіцерів та підтримання емоціонально-психологічного стану, я відправляюся до Києва, військова частина 3070.

Цього року з академії Нацгвардії України випускають майже  260 лейтенантів. Серед молодих офіцерів –  понад 20 дівчат. Цього року академія вперше випускає у підрозділи Національної гвардії 12 офіцерів-психологів та 26 офіцерів-юрисконсультів. Поряд із лейтенантами закінчують навчання офіцери-магістри, які здобули оперативно-тактичний рівень підготовки. Їх цього року більше сотні. Загалом майже 70 випускників отримують диплом із відзнакою, 9 з них, за результатами державної атестації, мають лише відмінні оцінки.

У закладі кажуть – зараз професійні військові вкрай необхідні, аби боронити нашу державу на Сході країни.

Микола Балан, командувач Національної гвардії України 

У нас є певний некомплект, що стосується офіцерів, особливо – ротної ланки, тому це 300-400 – суттєво підсилення Нацгвардії.  На сьогодні напруження не спадає, є провокації, ви це бачите, 30-40 обстрілів проходить на добу.

За словами командувача, на Національну гвардію чекають реформи, а саме -зменшать кількість керівних посад і підсилять частини оперативного реагування.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.