У Харкові відбувся «Вертеп-фест 2020»

13 Січня 2020

Вихідними Харків перетворився на суцільний майданчик «Вертеп-фесту». Різні локації по всьому місту створили святковий настрій всім, хто бачив чи чув «Вертеп-фест». Наймасовіше дійство відбувалося у неділю – стартувала хода вертепів з майдану Свободи. Далі – Сумською до самого парку Горького. У ході – всі у костюмах, у кожного своя роль, багато дітей.

Спеціально для зручного пересування учасників  фестивалю на деякий час рух транспорту Сумською перекрили.  Головне дійство відбувалося в парку.

Цього року у святі взяли участь  більше 50 колективів зі всієї України. І навіть інших країн –  Польщі та Нідерландів.  Тому фестиваль по-праву можна назвати міжнародним. Учасники вертепу з Києва готували костюми самі і навіть попрацювали над текстом дуже давнього сценарію вертепу.

Юлія, учасниця «Вертеп-фесту 2020» 

Наше концепція – етнічний вертеп, старенький сценірй переробили під нас. 16 осіб і хор, і прикол нашого вертепу, що ми взяли стрий вертеп, але переробили, щоб він був більш політкоректний забрали образи жидів та інших, бо ми хочемо політкоректну державу.

Доєдналася до «Вертеп-фесту» і Юлія Світлична, вона щороку активно підтримує проведення заходу, тому не пропустила і цього разу.

Юлія Світлична 

Вже вчетверте на початку року Харків перетворюється на всеукраїнський найбільший фестиваль вертепів. Більше ніж 1000 учасників, 50 колектівів, десятки локацій будуть дарувати харків’янам гарний настрій і щірі побажання.

Малеча отримала від Юлії Світличної смаколики, всі  інші просили сфотографуватися з нею.

Юлія Світлична

Найголовніше сьогодні – об’єдати українців і ми об’єднаємо, які живуть в Україні і поза межами держави. Будемо співати колядку «Нова радість стала». Головне, що ми хочемо донести – ми разом і лише, коли ми разом, можемо бути сильними. І якщо у когось немає планів на наступний рік, то запрошуємо на Харківщину, приїздіть до нас на Харківщину, яка об’єднує Україну.

Символічною та дивовижною подією стало спільне виконання колядки “Нова радість стала” в рамках однойменної акції. Тим самим і розпочали святковий концерт.

Учасники вертепів жартують – гуляти потрібно  так, щоб місто гуділо. Ці жінки приїхали з Сахновщинського району Харківщини.

Ольга, учасниця «Вертеп-фесту 2020» 

На харківському фестивалі ми вперше, але вдома ми вітаємо односільчан, знаємо багато щедрівок та колядок, у нас дітки ходять, посівають. Ми приїхали з щедрівками, стародавні знайшли від прабабці, їх ніхто не співає, але хочеться, щоб відроджувалися традиції.

Багато колективів приїхали з Західної України, з далекого Закарпаття, тож «Вертеп-фест», дійсно, став об’єднуючим святом для всієї України.

Вам всім миру, добра, здоров’я, хай Бог береже, будьмо людьми і зі святом!

Зі  своїми національними традиціями всіх присутніх знайомили не тільки учасники “Вертеп-феста”, а й представники восьми етнічних спільнот міста: азербайджанської, грецької, ромської, грузинської, німецької, вірменської, башкирської та казахстанської. Запальні танці, чаруючі співи, дотепні сценки, розповіді про зимові традиції, пригощання національними стравами – таким запам’ятається цьогорічний «Вертеп-фест», який, до речі, як ніколи, був масштабним, різноманітним та веселим.

Звершилося свято Етновечорницями  в ХНАТОБі.

Вже після заходу Юлія Світлична поділилась своїми враженнями від масштабного свята.

Юлія Світлична

«Вертеп-фест 2020» знову у Харкові!
Вже четвертий рік поспіль об`єднує країну!
Фантастичний і щирий.
Традиції не змінюємо)
Організаторам  👏

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.