У Харкові відбувся тренінг для неонатологів

15 Квітня 2019

Харківський регіональний перинатальний центр став одним із трьох в Україні, який обрали в якості тренінгового центру для лікарів-неонатологів. Цієї суботи на базі обласної клінічної лікарні польські спеціалісти навчали харківських лікарів.

Фундація медичної допомоги дітям вже більше 10 років займається організацією навчання для лікарів-неонатологів. Минулого року фонд провів аудит 15 лікарських закладів України, які надають допомогу новонародженим дітям. З них обрали три центри у Києві, Житомирі та Харкові.

Ірина Кондратова, керівник регіонального перинатального центру

Наш центр оказывает помощь женщинам с тяжелой экстрогенитальной патологией и с преждевременными родами. У нас один из самых больших процентов преждевременных родов в стране – это 13-16%. Основной наш контингент – это детки от полутора килограмм, которые требуют очень длительного и очень дорогостоящего лечения.

Раніше програма підвищення стандартів надання неонатологічної допомоги  працювала у Польщі. Відкриття тренінгового центру в Україні і, зокрема у Харкові, віце-президент Фундації медичної допомоги дітям Йоланта Мартіноф називає історичною подією.

Йоланта Мартіноф, віце-президент Фундації медичної допомоги дітям

Те, що ми вибрали цей центр одним із перших тренінгових центрів, свідчить про високий рівень українських лікарів, особливо – харківських. І тому я думаю, що за сприяння таких хороших керівників даний центр стане навчальною базою не тільки для місцевих лікарів-неонатологів, а він зможе вивчити майбутніх лідерів у галузі неонатології по всій Україні.

Щоб виходити недоношених малюків чи дітей із тяжкими патологіями необхідна сучасна апаратура та вміння на ній працювати, говорить директор Департаменту охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації Богдан Федак. Завдяки таким тренінгам, на його переконання, суттєво збільшиться відсоток виживання таких дітей.

Богдан Федак, директор Департаменту охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації

Сьогодні приїхали тренери, які готують наших тренерів, які після будуть готувати всіх неонатологів, всю службу перинатології в Україні до роботи. На тому рівні, на якому повинна надаватися ця допомога в Україні, і на якому вона надається в цілому світі.

Три лектори з Польщі – спеціалісти у неонатології – провели тренінг у два етапи. Перший етап – це теоретична частина, де лікарі розглядали міжнародні стандарти у лікуванні новонароджених пацієнтів. Другий етап – практика.

Зоряна Іванюк, представник медичної Фундації допомоги дітям в Україні

Це є праця на самих апаратах різного типу, на апаратах штучної вентиляції легень і біля пацієнтів. Лікарі по 4-5 людей безпосередньо вивчають режими вентиляції, що корегувати, на що звертати увагу під час лікування пацієнта.

Крім того, польська асоціація неонатологів передала українським лікарям 90 протоколів, у яких прописані Стандарти надання медичної допомоги новонародженим в Польщі.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.