У Харкові відбувся суд у справі Ерванда Алексаняна

14 Лютого 2020

Боротьба за дорогу. Мешканець селища Зауддя Ерванд Алексанян домагається, щоб в населеному пункті проклали якісне дорожнє покриття та не знищували того шляху, який існує. Але методи переконання, до яких вдався чоловік, визнали надто кардинальними та навіть такими, що порушують закон. Тож, стосовно чоловіка було відкрите кримінальне провадження, наразі він перебуває  у СІЗО.  Сьогодні Апеляційний суд розглянув клопотання  захисту Ерванда Алексаняна, який просив звільнити чоловіка під особисте зобов’язання.

Ерванд Алексанян нещодавно оселився в Заудді Чугуївського району. Чоловік був шокований станом дороги, яка поєднує селище із зовнішнім світом. Місцеві стверджують – газовидобувна компанія, яка працює в цій місцевості, вщент знищила своїми вантажівками шлях до населеного пункту.

Тетяна Кідюлич, мешканка сел. Зауддя

У нас газовая вышка пооявилась и стали ужасно разбивать дороги.  Мы боролись, перекрывали дороги, но результата не было, пока Алекс с семьей не переехали к нам. И он стал сам добиваться. Поехал к Зеленскому, назначили встречу в Харькове, стали какие-то действия делать, но что-то притихло, но он просто не оставлял в покое. Если бы не они, мы до сих пор тонули бы в этой грязи. А так они начали добиваться, положили нам крошку дорожню, стали чистить и освещение обещают провести, а до этого было ничего, дети ходили по такой грязи, что просто ужас.

Юрій Волков, мешканець сел. Зауддя

Мы, получается, тупиковая деревня, Богом забытая, поэтому, если полностью убьют дорог,у село умрет.

З вимогою облаштувати дорогу Ерванд Алексанян намагався звернутися до голови обладміністрації.

Ольга Солоницька, дружина Ерванда Алексаняна

Мы два дня там просиділи с детьми, с утра до вечера, нам обіщали, что примут, нас так и не приняли, и в 8 часов вечера подошли охранники и сообщили, что руководство разрешило вам здесь ночевать. Это была последняя капля. Мой муж отвез нас домой и сказал, что если дверь является преградой между мной и Кучером, я ее спалю.

І виконав свою обіцянку. Тоді Алексаняна відпустили під особисте зобов’язання.  Але проблема вирішена не була, тож він вдався до інших  дій.

Ерванд Алексанян

Этот пост посвящяется лично Кучеру, который обещал решить проблему и не решил. Я обещал, что спалю ваши газовые установки? –Обещал. Так держитесь, господа. Я сейчас еду и буду палить.

Після опублікованого ним звернення чоловік опинився у СІЗО.

Ольга Солоницька, дружина Ерванда Алексаняна

То, что у нас конфликт с газодобывающей компанией и лесниками – никто не слышит, они озвучивают это, как угрозу и вменяют ему попытку порчи имущества с целью поджога, но он этого не совершал.  Это было только для того, чтобы они услышали, а они никого не хотят слышать.

Чоловіку дали можливість внести заставу  – 168 тисяч гривень. Захист подав клопотання щодо пом’якшення запобіжного заходу – звільнення з-під варти, під особисте зобов’язання. Втім, суд таку ініціативу захисту не підтримав.

Віктор Цілюрик, суддя Харківського Апеляційного суду

Стосовно Алексаняна скасувати в частині розміру застави – визначити у розмірі 52 тисячі гривень. Ухвалу залишити без змін.

У процесі засідання прокурор повідомив – під час затримання відповідних паливно-мастильних матеріалів, які б міг застосувати Алексанян для підпалу автівок,  у нього не знайшли. Втім є свідчення водіїв вантажівок газовидобувної компанії проти чоловіка.  Саме вони та відео, опубліковане Алексаняном у «Фейсбуці», є наразі основними доказами його провини.

Максим Сагун, прокурор

Ми опитали водіїв вантажних автомобілів, вони підтвердили обставини обвинувачення, причетності Алексаняна до зупинки вказаних транспортних засобів. Алексанян сипав бруд до бензобаків.

Втім сторона захисту володіє іншими свідченнями.

Ірина Плотнікова, адвокат

Вони повністю спростовують версію досудового слідства, зазначають, що Алексанян навіть не підходив до цих автомобілів і навіть не вертався. А потім ці водії «КАМАЗів» нагрузили суміш землі й замазали бензобаки, й одразу викликали поліцію, яка приїхала за 10 хвилин, хоча відділ поліції знаходиться не так близько, щоб так швидко під’їхати.

Адвокатка Алексаняна каже – рішення суду досить дивне, мовляв, ризиків його перебування на волі немає, а дружині з трьома дітьми буде вкрай складно знайти навіть зменшену суму застави. Тим часом слідчі дії та експертизи у справі Алексаняна триватимуть, а якщо застава не буде внесена – до середини березня він залишатиметься під вартою.

Оксана Кириченко, Макс Артамонов.