У Харкові відбувся семінар для викладачів предмету «Захист Вітчизни»

27 Лютого 2019

Більше 30 викладачів предмету «Захист Вітчизни» з Харківської області відвідали семінар, який влаштували нацгвардійці. Вони відточували свою майстерність у  тактичній, військово-медичній та вогневій підготовках.

Семінар для вчителів предмету «Захист Вітчизни» нацгвардійці проводять вперше. Більше 30 представників цього напрямку підготовки зі шкіл Харківської області приїхали до 5-ї слобожанської бригади.

Олександр Росляков, заст. командира частини по роботі з особовим складом, полковник

Є зміни певні в підготовці особового складу. І вже ми відходимо від радянської підготовки, підготовка іде за стандартами НАТО. І ми намагаємось ці знання, які ми отримали від представників, інструкторів сил НАТО перенести уже вчителям, які будуть намагатися початкові знання давати в школах, дітям.

На початку вчителів знайомлять з побутом військових, показуючи казарму. Потім на плацу представляють озброєння та техніку, якими укомплектовані бригади у Нацгвардії. Для вчителів із області  це – привід ближче оглянути оснащення, з яким щодня мають справу військові. Зокрема, зацікавлення викликали БТРи. Про їх переваги розказують спеціалісти.

Сергій Карпенко, командир першого автомобільного взводу

Новые же БТР, новые разработки. Те же 30 и БТР-3, БТР-4 новых образцов, они оснащаются удобными рампами, тоже увеличивается длина шаси и благодаря дополнительной подножке, они могут спокойно выйти, опираясь на ножку, и выпрыгивать свободно, без каких-либо проблем.

На плацу з’являються двоє професійних інструкторів зі зброєю. Вони відтворюють перед гостями ситуацію, яка може відбутись під час виконання завдання.

Всі інструктори, які займаються з викладачами, пройшли спеціальну підготовку за стандартами НАТО. На прикладі показують способи комунікації між військовими до та під час виконання дій. А також проводять інструктаж, як поводити себе у різних ситуаціях.

Дмитро Сотніков, старший інструктор з бойової підготовки в/ч 3005

Ситуации бывают разные и нужно учитывать много факторов. Когда они идут по местности, есть такое выражение – «срисовывает» все предметы, которые его окружают вокруг: деревья, камни, ровы и вообще какие-либо остатки местности.

За всім, що відбувається уважно стежать педагоги. Володимир Семидочний викладає у Валківському ліцеї предмет «Захист Вітчизни» вже 15 років. Даний урок дуже важливий для виховання молоді, говорить чоловік. Найперше він дає можливість дітям відчути різницю між тим, як подається військова справа у кіно і в реальності. А для вчителів такий захід є можливістю розширити коло своїх знань.

Володимир Семидочний, викладач предмету «Захист Вітчизни»

Я вважаю, що дані заходи, вони актуальні на сьогоднішній день. Тому що вони дають можливість вчителям, які працюють давно, оновити свої знання, зміцнити їх тими правками, яке вводе життя у наші днї, тому що хтось ще навчався за радянського часу.

Найперше – на уроках дітям необхідно пояснювати, як безпечно користуватись зброєю і вчити не боятись її, як пояснюють інструктори. Продовжили демонструвати навички володіння автоматом вже у тирі.

Став в бойову стійку……готовий!

Для початку необхідно вивчити, з чого складається зброя, аби вміти її правильно застосовувати у різних ситуаціях, розповідають інструктори. Сьогодні показують базовий рівень вогневої підготовки.

Олег Звєрєв, інструктор з бойової підготовки в/ч 3005

Якщо не буде контролю зброї і загалом – дисципліни буде хаос на рубежі відкриття вогню. Там використовують бойові набої, травматичні випадки практично максимальні.

Обговорили  на семінарі  й теми медичної підготовки, що є не менш важливою для військової справи.

Олена Павличенко, Макс Артамонов.