У Харкові відбувся перший форум «Інноваційні технології – доступні громадам»

23 листопадаа 2021

Цими вихідними пройшов перший форум «Інноваційні технології – доступні громадам», який організовано представниками політичної партії «Блок Світличної «Разом!». Захід направлений на розвиток об’єднаних територіальних громад. На форумі побували і журналісти «Вечірніх новин».

Це перший подібний форум для представників та керівників об’єднаних територіальних громад, що організовано на території Харківської області. Мета – довести до громад, що всі інноваційні технології, що на сьогодні запроводжуються у розвинутому світі, можуть бути в наявності і в невеличкому селі і навіть у найвіддаленішому куточку області.

Олександр Абрамов, депутат Харківської міської ради від фракції «Блок Світличної «Разом!» 

Ми працюємо над тим, щоб громада, якщо вона приймає те, що ми зараз пропонуємо, щоб громада мала змогу отримати те, що пропонують інвестиційні компанії, і якомога менше коштів витрачати на це, власних коштів з власного бюджету. Майже всі, хто сьогодні презентував свої програми, мають підтримку європейських банків. Якщо від громад потрібна фінансова участь, то це в межах 15-30 відсотків.

Іноді керівники ОТГ та люди, які там живуть, просто не мають потрібної інформації про ті можливості, що на сьогодні є, і які пропонують великі компанії, що працюють на значних територіях.

Геннадій Король, Близнюківський селищний голова

Для кожного голови громади, для громади варто розуміння сучасного світу, а саме, те, що більшість територій України – це сільські території. У чому потужність сільської території, в чому її мрії? Бути сучасними, навіть сільська територія мусить бути сучасною, щоб надавати послуги населенню, для того, аби бути потужним і мати перспективи, потрібно бути в постійному курсі, що відбувається в світі

Одне з питань, що обговорювалося на форумі, це безпека населення тієї чи іншої громади, і як показують дослідження, для людей – це одне з головних питань  комфортного життя.

Володимир Косенко, представник компанії, що займається безпекою в громадах

Самый главный пункт – это когда люди будут приезжать к вам жить, и они будут ощущать безопасность в полном масштабе, полиции, власти и тогда, это будет, тогда можно говорить, что проект дал результат.

На сьогодні одне з проблемних питань – це енергоносії і їх вартість. Тому компанії, що пропонують енергозберігаючі технології, мали змогу донести громадам свої можливості.

Олександр Абрамов, депутат Харківської міської ради від фракції «Блок Світличної «Разом!» 

Ми вважаємо, що саме зараз, з початком економічних великих питань, виникли в громадах, я маю на увазі авансоване подорожчання електроенергії для споживачів, в тому числі і бізнесу, і комунальних установ, зараз ми повинні, ми зобов’язані перед виборцями, перед мешканцями почати в громадах працювати на те, щоб зненацька не почалася зима в грудні, як, на жаль, відбувається. Ми вже зараз хочемо готуватися до майбутніх викликів економічних, перш за все.

Тож обговорювалися новітні технології – смарт-технології, новації в захисті екосистеми, розвиток сільського господарства та інше.

Геннадій Король, Близнюківський селищний голова

На сьогоднішньому форумі для мене важливе те, що ми відстали від сучасних технологій, і потрібно приймати пропозиції, це з других громад, з інших країн, у нас великий також досвід, у наших інженерів великі можливості відпрацювати кожну громаду окремо.

Таким шляхов впровадження новітніх технологій у села пройшли чи зараз проходять всі розвинуті країни. Тому форум, що організований «Блоком Світличної «Разом!» – це великий крок на шляху успіху ОТГ Харківської області.

Андрій Ісіченко, депутат Харківської обласної ради

Питання затронуті дуже цікаві – енергозбереження, сміттєпереробка, ринок землі, безпека в громаді – все це сприяє розвитку громади, і щоб вони йшли в ногу з еволюцією.

За інформацією організаторів, подібні форуми «Інноваційні технології» – доступні громадам» будуть проводитися щомісяця.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков