У Харкові відбувся мирний мітинг на підтримку адвоката родин Героїв Небесної Сотні

2 Грудня 2019

Харківські активісти вийшли на мирний мітинг біля намету «Все для перемоги», що на площі Свободи, щоб  підтримати адвоката Євгенію Закревську, яка вже одинадцятий  день голодує з вимогою до Верховної Ради прийняти правку номер 318 до законопроекту 2116 та надати можливість слідчим Генпрокуратури, які розслідують справи Майдану, перейти до Державного бюро розслідувань.

З 20 листопада прокуратура остаточно втратила  повноваження проводити слідство у справах Майдану.  Частина справ призначена до Державного бюро розслідувань ще частина – до Національного антикорупційного бюро України. Проте слідчі у справах Майдану, яких мали перевести з прокуратури до ДБР, досі не переведені. Справи відтак передають новим людям. Харків’яни вийшли на мітинг, бо певні, що  це може стати призупиненням розслідування.

Представниця потерпілих по багатьох епізодах Революції Гідності Євгенія Закревська на знак протесту оголосила голодування, вона запевняє, слідчих, які вивчили велику кількість томів справи Майдану потрібно перевести з прокуратури до ДБР.

Євгенія Закревська, адвокат родин Героїв Небесної Сотні

Голосування закону про зміни до закону про ДБР з врахуванням поправки щодо переведення слідчих. І якнайшвидшого створення управління у справах Майдану в ДБР, штатною чисельністю 100 осіб, на яку збільшать чисельність ДБР.

Вирішитися питання може вже завтра. Але при цьому активісти у Харкові певні, що всі поправки, які голосуватимуться потрібно контролювати.

Олександр Веприк, «Демократична сокира»

На жаль, знаючи всі обіцянки нашого Президента, котрі більшість не виконано, на жаль великої надії не має, без підтримки громади, справа може бути зупинено.

На сьогодні до голодування Закревської долучилися активісти по всій країні: головна вимога не злити справ майдану, флєшмоб з відповідним хештегом організовано у «Фейсбуці».

Анна Почапська, Сергій Дерев’янко.