У Харкові відбувся концерт до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

18 Лютого 2019

Концерт до 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Афганістану пройшов цими вихідними у Схід Опера. Тут зібралися учасники бойових дій на території інших держав, аби згадати роки війни та тих, хто не повернувся.

Біля оперного театру людно. Тут збираються учасники  бойових дій на території інших держав. 30 років тому завершилось виведення військ колишнього СРСР з Афганістану. Микола та Олександр – товариші по службі. Дружать вже понад 35 років. Познайомилися ще у прикордонному загоні, а потім разом служили в Афганістані. Ось і сьогодні прийшли на концерт разом.

Микола Глушко, ветеран війни у Афганістані

Ми кожен рік 28 травня зустрічаємося у парку. Появились «мобілки», ми підтримуємо зв’язок. Ділимося, оформляли пенсію. Созванювалися, один одному підсказували.

Олександр Кузьменко, ветеран війни у Афганістані

Появилась дружба. Говорять, що у всіх 4 групи крові, а у нас 5, тому що у нас є ще афганська група крові.

Саме чоловіча дружба та гіркота втрат бойових побратимів закарбувалася у пам’яті багатьох учасників афганської війни. Тож вони і досі, через 30 років, вважають своїм обов’язком  допомагати один одному.

Геннадій Ломакін, ветеран війни у Афганістані

Опекаемся мы наиболее тяжелыми – это первой группой. Ребята с тяжелыми ранениями, увечиями, заболеваниями. На сегодня их у нас 24 человека. Это первоочередная наша задача – оказывать им всевозможную помощь, поддержку, заботу, внимание и не забывать их. Но и семьи погибших, естественно.  С нами наши семьи, мамочки погибших – это дело святое. Все свое внимание и заботу, которую мы можем дать – сыновью – мы им уделяем.

Підтримує  героїв афганської війни і обласна влада. Напередодні з представниками ветеранських організацій воїнів-афганців зустрілась голова області Юлія Світлична, вона пообіцяла всебічну підтримку та розповіла про  вже існуючу взаємодію.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

У нас с вами налажена хорошая коммуникация и вы в постоянном контакте с Департаментами – и социальной защиты, и здравоохранения, и экономики по всем тем вопросам, которые необходимо выполнять. Есть государственные гарантии, но есть и те, которые мы реализуем в области, и предоставляем непосредственно помощь Вам из областного бюджета.

Подібні урочисті заходи пройшли у всіх районах області. Владники говорять – завдяки ним люди не забувають подвиги воїнів, а молоді є, у кого вчитися мужності.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Ми повинні вчитися на історії, і події тридцятирічної давнини є актуальними для України. І я впевнений, що патріотичне виховання молоді можна здійснювати на подвигах афганської війни.

Віктор Коваленко, заступник голови Харківської обласної ради

Такие мероприятия направлены на то, чтоб воспитывать в молодежи героев и патриотов. Потому что в сегодняшней ситуации, когда идут боевые действия, афганцы являются примером, как нужно любить свою Родину.

Розпочали концерт з хвилини мовчання та молебня за  загиблими.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.