У Харкові відбувся черговий пікет проти роботи коксового заводу

7 Квітня 2021

Сьогодні у другому апеляційному адміністративному суді Харкова мала розглядатися справа щодо роботи коксового заводу. Засіданню передував пікет. Про перебіг подій – у наступному сюжеті.

Годі нас труїти, годі нас труїти.

Вже майже рік, як активісти послідовно виходять на пікети владних установ, аби ті припинили отруєння містян викидами коксового заводу.

Людмила Антосевич, учасниця акції

Я живу на Холодній горі – труба хоч якось знищувала ці спалення, зараз її немає. Дихати нічим, вчора ввечорі – зовсім, зранку прокинулась – теж.  Я переїхала з 2016 з Ленської на Новобаварську, мені цього року діагностували рак щитовидної залози.

Не лише мешканці Баварії та Основи відчувають на собі отруйні дими – смог охоплює усе місто, – кажуть люди.

Артем Приходько, учасник акції

Воняет по всем у городу, может, на Белгородской трассе люди не пишут, но Салтовка, Гагарина, Холодна Гора, Новобаварский район – все говорят, что страшній запах гари вперемішку с запахом серы.

 

Сьогодні у Другому апеляційному адміністративному суді мало відбутися засідання щодо роботи коксового заводу. Представники підприємства вимагають відновити роботу, незважаючи на заборону, і попросили оголосити перерву у засіданні суду у зв’язку із тим, що не отримали апеляційну скаргу від активістів.

Я ставлю до відома суд, що наше підприємство мало скаргу апелянта Решетько. І тому ми не в змозі підготувати заперечення на апеляційну скаргу.

Втім активісти – проти. Олена Решетько впевнена – йдеться про затягування розгляду справи.

Олена Решетько, активістка

Все це нагадує не доброчесне виконання судових обов’язків сторонами.

Представник коксового заводу не визнає позов.

Андрій Тищенко, представник коксового заводу «Новомет»

Я не уповноважений клієнтом на надання коментарів щодо справи.  Ми не визнаємо позов.

Олена Решетько, активістка

Моя думка – вони (Держекоінспекція, представники підприємства) всі були присутні на засіданні, коли була зроблена пропозиція отримати і готувати 5 днів на відзов. Чомусь це було проігноровано, тому йде свідоме затягування судових строків.

Нагадаємо, наприкінці березня коксовим заводом перейнялася Служба безпеки – підозру  оголосили директору «Новомету», підприємства, яке без дозвільних документів продовжувало забруднювати повітря. Раптом виявилося, що Міндовкілля ще на початку березня видало дозвіл на викиди забруднюючих речовин строком на 7 років.

Дмитро Булах, депутат Харківської міської ради

Перспективи цього судового процесу туманні і не радісні – проігнорована думка громадян, проігноровані екологічні проблеми, які викликаються цим підприємством.

Розгляд справи відклали на тиждень.

Оксана Кириченко, Дмитро Поздняков