У Харкові відбувся благодійний концерт «Класична феєрія»

25 Грудня 2019

У Харкові пройшла «Класична феєрія». Як завжди, на одній сцені зібралися всесвітньо відомі музиканти, аби поділитися своєю творчістю із харків’янами.

Зала Палацу студентів юридичного університету не змогла вмістити всіх бажаючих відвідати свято класичної музики. Ласло Феньйо, Даніїл Австріх, Кирило Карабиць, брати Дворніченки разом з оркестром «Слобожанський» виконали найкращі твори світової класики.

Цьогорічною родзинкою концерту стала участь у ньому відомої американської скрипальки, меценатки Елізабет Піткерн. Музикантка є  володаркою містичної «Червоної скрипки» Антоніо Страдиварі, голос якої і змогли почути всі гості «Класичної феєрії».

Елізабет Піткерн – скрипалька

Я очень рада, очень вдохновлена, очень рада быть в Харькове.

Нагадаємо, концерт «Класична феєрія» є благодійним. Всі зібрані кошти від продажу квитків будуть передані до Богодухівського дитячого будинку-інтернату задля купівлі спеціального обладнання – ванн для дітей, які не можуть пересуватися  самостійно. Цього року на потреби дітей було зібрано 100 тисяч гривень.

Віта Дубовик – прес-секретар благодійного проекту «Класична феєрія»

Цього року свято відбулось. Всі наші солісти показали свою майстерніть харківській публіці і дітям, що головне. Ви ж знаєте, що більша частина була роздана дітям з інтернатів, з багатодітних сімей. Це одне з наших найголовніших  завдань.

Всесвітньо відомі музиканти беруть участь у «Класичній феєрії» залюбки. Дехто з учасників концерту вже не перший рік поспіль відкладає всі свої справи та гастролі у інших містах і приїздить до Харкова, аби виступити абсолютно безкоштовно. Артисти кажуть – таким чином вони можуть подарувати частинку свого тепла дітям, які цього потребують.

Кирило Карабиць – диригент

Благотворительность, она сегодня просто необходима, потому что средства на поддержу культуры и поддержку людей сегодня выделяются минимальные, насколько вы знаете. Поэтому, вот такая форма общения и меценаты, и через нас, как проводников, средства собираются для людей с нуждами, действительно, вот в этом ценность цепочки. И вот именно Харьков стал инициатором такого рода деятельности. Где-то, что-то происходит, но в таком масштабе и мне кажется, вся Украина должна позаимствовать эту идею и форму, как это происходит здесь,  и у себя в городах делать также.

У глядацькій залі чимало дітей. Тож, виступати для маленьких глядачів ще більш відповідально та приємно.

Вважається, що до 6 років  дітей на концерти класичної музики не потрібно приводити. Вони ще не розуміють, можуть не витримати довгої програми. Оскільки класичні твори, вони завжди півгодини, 40 хвилин тривають. Це дуже важко для дітей. Але я не побачила жодної дитини, яка б відволіклась від того, що відбувається на сцені.

Сергій Дворніченко, кларнетист

Как по мне, я на сцену выходил пару раз, я чувствовал теплоту и отзывчивость аудитории. И вообще, харьковская публика – Вам всем большое спасибо за то, что  вы приходите и всегда это очень тепло, приятно и мы получаем энергию от вас и пытаемся вернуть ее вам в этот же момент.

Аби створити неповторну атмосферу свята професійним музикантам знадобилось лише три дні. Саме стільки тривали репетиції оркестру «Слобожанський» із зірками світової класичної музики.

Кирило Карабиць – диригент

Это всегда сложно, но мы знаем, как за три дня отрепетировать программу. Это такая специфика профессии.  Программа. Да. Очень разнообразная, там от джаза до классики – полностью.

Глядачі від концерту залишились у захваті.

У меня ощущение, что я услышала Бога. Если честно, музыка потрясающая, у меня мало слов, впечатлений больше.

Супер! Мы каждый раз посещаем это мероприятие. Нам очень нравится.

Масса положительных эмоций, бесподобно. Уже второй год приходим, уже дочку старшую привела.

Нагадаємо, «Класична феєрія» проходить у Харкові вже 8 років поспіль. Щороку кошти від продажу квитків передають одному з дитячих закладів на закупівлю необхідного спеціалізованого обладнання.

Катерина Махова, Дмитро Поздняков.