У Харкові відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України

18 Березня 2020

Зібралися у Харкові  аби на прикладі регіону обговорити ефективність запроваджених  минулого року реформ податкової та митниці, а з’ясували що профільні місцеві чиновники  не дуже й зацікавлені у прозорості відносин між бізнесом та державою.

У Харкові пройшло виїзне засідання Комітету Верховної Ради України  з питань фінансів, податкової та митної політики.  Йшлося про  недоліки в роботі цих  державних органів, через що державний бюджет недоотримує  кошти. Розмова звелася до конкретних прикладів та звинувачень. Так, одна з народних депутаток, представниця вищезазначеного парламентського комітету від парії «Слуга народу» Дар’я Володіна навела факти про тіньові оборудки і  приховування від податків прибутку однією з фірм, яка афілійована з заступником губернатора Харківщини.

Дар’я Володіна голова підкомітету з питань правового забезпечення діяльності податкових органів Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВР

Що стосується паливних та нафтопродуктів в області. Є інформація, що СБУ блокувала роботу нелегальних дизпаливних виробників, які завдали збитків державі на 5 мільйонів євро в Мерефі і фірми «Бітоксит», яку пов’язують з вами, з родиною вашою, на 50% ваш рідний брат, Олександр  Скакун, Ви спростуєте цю інформацію чи підтвердите? А потім переписали фірму на батька вашої дружини, так виглядає боротьба? Як ви це прокоментуєте?

Також народна депутатка заявила, про те, що заступнику губернатора  була виділена земельна ділянка під ведення бізнесу.  Проте на сайті обласної адміністрації цього документу немає. У свою чергу заступник голови Харківської адміністрації Олександр Скакун відмовився коментувати цю заяву, пославшись на те, що бізнесом він взагалі  не займається.

Олександр  Скакун, заступник голови Харківської облдержадміністрації 

Щодо фірми що ви сказали, я не можу це коментувати, я не займаюся бізнесом, брат мій займається, то його справа. Мені відомо, що на МПЗ повірки проходили і є провадження, проходять перевірки, мені невідомо про підозри, а своє особисте житті тяжко коментувати, я заступник голови ОДА.

Після отриманої інформації про можливу причетність чиновника до нелегального бізнесу, народні депутати заявили про майбутню перевірку цього факту на рівні Генеральної прокуратури.

Олександр Бакумов, голова підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності Комітету з питань правоохоронної діяльності ВР

Якщо ваш комітет офіційно передасть протокол по підприємствам, по посадовим особам обласної адміністрації, то я з задоволенням з паном Монастирським передамо потенційному Генеральному прокурору і попросимо взяти все під особистий контроль. Це було б доречно.

Чи мав на увазі депутат, говорячи про потенційного генпрокурора особу тоді ще виконуючої обов’язки директора Державного бюро розслідувань харків’янки Ірини Венідиктової, не відомо. Але після сьогоднішнього  призначення на посаду, напевно, протоколи про можливу причетність заступника губернатора Харківщини до тіньового бізнесу буде передано саме їй.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.