У Харкові відбулось виїзне засідання колегії Державної служби України з питань праці

19 Жовтня 2018

Сьогодні у Харкові вперше відбулось  виїзне засідання колегії Державної служби України з питань праці. У ньому взяли участь всі керівники територіальних управлінь Держпраці з усієї України, партнери з Харківщині – роботодавці, профспілки, а також представники Харківської облдержадміністрації і правоохоронних органів.

Основні питання, які обговорювались під час засідання – це проведення інспекційних заходів на підприємствах України з метою виявлення неоформлених працівників. Крім того, підіймали  питання, пов’язані з детінізацією ринку зайнятості та зі зменшенням такого явища, як виплата зарплат у конвертах.

Активізація роботи у цих напрямках пов’язана із реалізацією Пенсійної реформи, кажуть у Держпраці, адже вона передбачає просту формулу: якщо людина офіційно працює, то вона у майбутньому буде отримувати і офіційну пенсію – ту, на яку вона собі заробить протягом життя.

Роман Чернега, голова Державної служби України з питань праці 

Загалом по Україні у нас динаміка зрушилась доволі позитивно, вона ще далеко від тої, яку ми хотіли бачити, але по даним фіскальної служби, по Україні більше 400 тисяч нових повідомлень надійшло від роботодавців про те, що вони прийняли нових працівників офіційно, порівняно із 2017 роком. Це немалий результат, це доволі багато. По Харківській області це близько 40 тисяч.

Друга причина, яка діє на користь офіційного працевлаштування – це питання професійного травматизму, рівень якого залишається в Україні поки що високим.

Роман Чернега, голова Державної служби України з питань праці

Без офіційного працевлаштування ні роботодавець, ні держава, ні жодні соціальні фонди не зможуть надати допомогу, в тому числі фінансову, коли стається нещасний випадок або смерть, то людина залишається зі своїми проблемами сам на сам. Саме Держпраця покликана здійснювати такий контроль, аби було якомога менше таких випадків, менше соціальних незадоволень чи то окремих людей, чи то колективів, пов’язаних із порушенням трудового законодавства.

Під час засідання заступник голови області Михайло Черняк зазначив, що на Харківщині існує проблема із затримкою виплати зарплат. На сьогодні заборгованість із зарплатні складає майже 260 мільйонів гривень, з яких більш ніж 205 мільйони гривень – це державні підприємства. Втім, оскільки, це питання знаходиться на особистому контролі керівниці регіону Юлії Світличної, є позитивна динаміка у його вирішенні.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Основна проблематика – що це підприємства-банкрути. Але знову ж таки, завдяки тому, що ми співпрацюємо із Держпрацею, завдяки тому, що Держпраця дуже активна в області, тому що це питання принципово на контролі у голови області Юлії Світличної, ми досягли того, що минулого року загальний фонд заборгованості виріс на 30 мільйонів  по державних підприємствах, а загальний фонд загалом зменшився на 7 мільйонів. Тобто за рахунок комунальних підприємств, інших форм власності, тобто приватні, акціонерні товариства, де люди працюють і отримують роботу, є позитивна динаміка, працівники виплачують заробітну плату, працівники її отримують, і тому ми сподіваємося, що і в подальшому будемо працювати ефективно.

Ольга Сітковська, Євген Сєріков.