У Харкові відбулася урочиста церемонія закриття фестивалю «Дитятко»

9 Вересня 2019

Харків вкотре став місцем проведення Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко».  Вихідними відбулася урочиста церемонія закриття.

Карина Колісник і Юлія Шарай з Полтавської області. Участь у фестивалі «Дитятко» беруть вперше. Дівчата займаються у кіногуртку. На фестиваль представили роботу на тему екології:

Юлія Шарай, учасниця фестивалю «Дитятко»

Про раціональне природокористування, як, що потрібно робити, щоб вирішувати проблему екології, тому що вона досить поширена і в нашій громаді і ми підходили і вирішували певні питання з сільським головою,  ми пробували вирішувати всі ці екологічні питання разом.

Руслан Хілько мріє про кіно, Віталій Коваленко – про журналістику. Хлопці відвідують телестудію у Запоріжжі. На фестиваль представили роботу «Політ до мрії». Це інтерв’ю з юним авіамоделістом – учасником Всеукраїсньких змагань з цього виду спорту.

Руслан Хілько, учасник фестивалю «Дитятко»

Мы – телестудия, поэтому таких работ у нас было очень много,  у нас съемки, можно сказать, каждый месяц, даже если мы не раньше, мы сами снимаем, сами монтируем, сами все делаем.

Віталій Коваленко, учасник фестивалю «Дитятко»

Фестиваль очень понравился. Он дал нам безумные эмоции просто, познакомились с большим количеством людей. Поняли, как правильно монтировать и снимать выпуски.

Учасниками 11 фестивалю «Дитятко» стали дитячі студії, гуртки, окремі автори, телекомпанії, продюсерські центри, що створюють програми і фільми для дітей. Цьогоріч до оргкомітету надійшло близько півтори тисячі робіт з майже 100 країн світу. Найбільш популярними цього року виявились анімаційні номінації. Оцінювало творчий доробок міжнародне журі:

Сергій Чернов, президент фестивалю «Дитятко», голова Харківської обласної ради

4 дні, які ви пожили насиченим творчим життям, занурили вас в світ «Дитятка», майстер-класи, лекції, екскурсії по історичним пам’яткам і арт-об’єктам, я думаю, будуть незабутніми.  Я хочу подякувати усім учасникам, талановитим дітям. Ви, дійсно, робите і сьогодення, і майбутнє. Тільки завдячуючи роботам дітей, їх  поглядам на сьогодні і на проблеми, які сьогодні є, ми змінюємо сьогодні ситуацію не тільки в Украні, а й у всьому світі.

Від імені голови Харківської облдержадміністрації учасників і гостей заходу привітав заступник керівника області Анатолій Бабічев. Він підкреслив – Харківщина – один із найбільших центрів розвитку культури і мистецтва в Україні, який має свої традиції і талановиту молодь.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Я впевнений, що Харківщина ще довго буде звучати з новими проектами і не лише в рамках нашої держави, а й на весь світ. На особливому контролі в обласній адміністрації, особливо в голови Юлії Світличної,  це розвиток дитячо-юнацьких шкіл естетичного виховання, спортивних шкіл. Все це є позашкільний компонент, без якого неможливо уявити розвиток як особистості, так і і суспільства. Тому ми активно інвестуємо не лише в існування шкіл, а й розвиток інфраструктури і поліпшення матеріально-технічної бази.

На урочистій церемонії закриття фестивалю нагородили переможців, яких обрали у 21-й номінації, серед яких: кращий ігровий, документальний, анімаційний, короткометражний фільм дитячої студії, краща теле- і радіопрограма та інші.

Ірина Дергоусова, Дмитро Поздняков.