У Харкові відбулася прем’єра опери “Пікова дама»

2 Липня 2019

У Харкові відбулася прем’єра опери “Пікова дама». Серед  акторів оперна співачка  Марія Максакова, яка погодилася на ексклюзивне інтерв’ю для «Вечірніх новин».  Тож, знімальна група побувала за лаштунками.

Велика кількість декорацій, костюмів, велика акторська трупа, де задіяні навіть діти –  повість Пушкіна «Пікова Дама», яку Петро Чайковський узяв за основу опери, – це відображення долі гравця, людини, яка покірно йде  за містичною грою випадку. Музика говорить про інше, як людина перетворюється під впливом любові. І тоді ставить на карту все – навіть власне життя. Марія Максакова виконує партію Лізи. Максакова відома не лише за своєю творчістю та зірковою мамою і бабусею. У 2016 року Марія залишила  Росію разом із чоловіком Денисом Вороненковим та переїхала до Києва, отримавши дозвіл на проживання, а  у  2017 року Вороненкова вбили  у центрі Києва. В ексклюзивному інтерв’ю «Вечірнім новинам» після вистави, Марія поділилися думками про творчість та про особисте. В Харкові Марія біла 5 днів – весь цей час готували виставу.

Марія Максакова, оперна співачка

За 5 дней это мы быстро всё сделали. отрепетировали очень сложные мизансцены, мне кажется, видно было, что мы знаем, чем тут занимаемся.

Максокова із захопленням говорить і про колектив Харківського оперного театру.

Марія Максакова, оперна співачка

Дмитрий Петрович Морозов, с которыми я спела наверно, самые лучшие и любимые партии – я спела Дездемону, я спела Туску, я спела Лизу и готовлю Аиду. Вы можете себе представить, этот человек повлиял на меня . Если бы мне два года назад сказали, что я Аиду буду готовить, я бы сказала ха-ха, но вот видите – готовлю.

Вільного часу в Харкові у артистки не було – говорить, що навіть не вдалося побувати у Харківській філармонії. Тому із «Вечірніми новинами» Максакова змогла зустрітися вже після вистави, у сценічному одязі. Зараз у співачки дуже активне життя, жалкує лише про те, що не може брати з собою на гастролі сина, якому лише три роки.

Марія Максакова, оперна співачка

Ваня, вы знаете он такой, я уже смирилась с тем, что кроме меня никто не может ему ничего дать. Мне кажется, что над ним такие тучи, что его еще и оберегать нужно и пытаюсь каждую свободною минуту уделить ему и компенсировать то, что у него в жизни больше не будет.

Нажаль, говорить Марія, зараз їй доводиться майже щодня відбиватися від російських журналістів, які не дають спокою після того, як вона з покійним чоловіком заявили про корупційні схеми в уряді Росії та покинули РФ.

Марія Максакова, оперна співачка

Вот мне одно время даже не верили, а я серьезно говорю, что я даже не смотрю те передачи, которые про меня снимают там. Их там, около ста уже, я там герой какого-то реалити-шоу. На моей жизни в Украине – это не отражается.  Положа руку на сердце, не только я не смотрю это, да никто в Украине не смотрит это российское телевидение, все давно поняли ему цену.

Своє майбутнє Максакова повністю пов’язує з Україною, певна, що тут її дім. І вдало переходить у розмові на українську мову.  Говорить, часто спілкується саме  українською.

Марія Максакова, оперна співачка

То я вважаю, що тепер я представляю українську культуру, дуже люблю її і поважаю. Бо кращі свої партії я співаю в Україні і буду співати. Бо саме зараз той вік коли співачка розквітає повністю. Те що я робила в Росії не було так яскраво, буду відверта, я набагато краще зараз співаю.

Марія Максакова запевняє, що саме в Україні змогла реалізувати себе як оперна співачка, наразі вона викладає, є доцентом кафедри естрадного виконавства  Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Марія висловила надію, що ще неодноразово зможе виходити на сцени харківських театрів, можливо вже з  партією Аїди.

Анна Почапська, Євген Сєріков