У Харкові відбулася акція з протидії торгівлі людьми

30 Липня 2019

Людина не товар! Сьогодні весь світ відзначає день протидії торгівлі людьми. Трудова експлуатація, сексуальне рабство – все це може загрожувати тим, хто шукає кращого життя за кордоном та легких грошей. Щоб вберегти харків’ян від небезпеки, на залізничному вокзалі активісти влаштували акцію.

Торгівля людьми – це серйозний злочин та грубе порушення прав людини. Щороку тисячі чоловіків, жінок та дітей потрапляють до рук торговців людьми як у себе вдома, так і за кордоном.  Ірина розповідає історію, як її сусіди виїхали на заробітки до Чехії. І тільки приїхавши, зрозуміли, що потрапили у халепу. Умови праці та проживання виявилися жахливими, а зарплатні вистачило тільки на квиток додому.

Ірина, харків’нка

Вони поняли, що їх «кинули» і вони в чужій країні без грошей, без нічого…Вони ж поїхали, вирішили заробляти.  Вони у приватної особи робили, там заплатили, додому тільки доїхати, не те, що обіцяли. Більше не захотіли їздити, не хочуть більше нікуди.

Пропозиціями легких грошей і кращої роботи за кордоном інтернет рясніє, говорить жінка.

Ірина, харків’нка

Все дають: і на квиток дають і документи зроблять. А як це? Документи – це не дешево коштує, щоб зробити нормальні документи і ти офіційно працював. Квиток. І що вони все оплачують? А ти приїздиш туди рабом, мабуть. Тому що, як це зрозуміти. В інтернеті дуже багато таких пропозицій… дуже багато.

Щоб допомогти харків’янам не стати жертвами торгового рабства на залізничному вокзалі активісти організували акцію «Протидій торгівлі людьми». Місце вибрали не випадково.

Ігор Тридуб, координатор проекту з протидії торгівлі людьми

Ми тут знаходимось для того, щоб сказати людям: будьте обережні, якщо їдете на працю – погоджуйте всі умови. І інколи на території вокзалу, як і аеропортів, знаходяться вербувальники. Це ті особи, які перші зустрічаються з потенційними потерпілими, їх клієнтами, і вербують. Пропонують якусь роботу, бачать, що людина приїздить із передмістя і пропонують їм роботу.

До речі, менше тижня тому саме тут, на залізничному вокзалі, правоохоронці викрили чоловіка, який вербував жінок для подальшої сексуальної експлуатації за кордоном. Та трудове і сексуальне рабство – далеко не єдині, що існують у так званому бізнесі з торгівлі людьми.

Ольга Білецька, голова Харківської міської організації «Жіноча громада»

Існують і інші форми торгівлі людьми – це і втягування людини в злочинну діяльність – це наркокур’єри, ціла проблема, що існує в Україні. Це і використання людей в жебракуванні. Це і торгівля дітьми, особами, яким не виповнилося 18 років.

За даними Організації Об’єднаних Націй, торгівля людьми за прибутком посідає друге місце після торгівлі зброєю. Щорічно у всьому світі жертвами примусової праці стають понад 20 мільйон чоловік.

Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков.