У Харкові відбулась прем’єра української кінострічки «Крути 1918»

7 Лютого 2019

У Харкові відбулась прем’єра української кінострічки «Крути 1918». На перший показ приїхали актори фільму. У перший день перегляду – повний аншлаг.

На перший показ фільму збираються люди за годину до початку.  Є можливість почути про кіно від акторів та творчої групи, крім того – сфотографуватися з зірками. Андрій Федінчик грає одну з головних ролей – його герой – Олекса Савицький.

Андрій Федінчик, актор 

Це студенти, які заблукали і відбились від тих, хто відходив і забрав їх ешелон. Біля станції Крути вони заблукали, це молоді юнаки. І до речі, чому називається не «Крути тисяча дев’ятсот вісімнадцять», а «Крути дев’ятнадцять, вісімнадцять», тому що хлопцям було по 19, 18 років. Їх розстріляли.

«Крути 1918» знятий за реальною історією бою на залізничній станції Крути взимку 1918-го року. Чотири сотні юнаків, стають проти 4-тисячного добре озброєного війська. Є і харківський  актор у фільмі. Сергій Дзялик, який зіграв роль Михайла Грушевського.

Сергій Дзялик, актор  

Це не велика роль за хронометражем, але важлива – в історії, і в фільмі, складнощі були у гримерів, не складна тема, я розумію, той, хто подивиться фільм, можливо, у них з’явиться бажання дізнатися більше про цього персонажа.

Глядачі, в першу чергу, від перегляду чекають якісне українське кіно, патріотичний погляд на події сторічної давнини.

Євгенія Волох, глядачка

Кілька років тому, у 2014 році, ми їздили до Крут, у музей, бачили все це і дуже не знаємо історію цю, в школі, хоча мені 44 роки, це потрібно знати, це наша спільна історія.  Дуже багато знайомих, які зараз пройшли цей шлях.

Історія 1918 року і сучасна історія України схожі – нам знов відвойовувати свою незалежність. Серед глядачів майбутні захисники України.

Арина Ющенко, кадет авіаційного навчального кадетського корпусу 

Я прийшла на фільм, бо хочу побачити ту історію, яку мені розказували друзі,  батьки, я хочу показувати героїв, цікаво побачити героїчні подвиги дітей.

Наразі українське кіно відроджується, запевняють кінокритики, варто зауважити, що фільм «Крути 1918» отримав фінансування з державного бюджету, а саме – 50% від вартості проекту.

Олег  Яцина, начальник управління культури та туризму Харківської облдержадміністрації  

Наразі відбувається відродження українського кіно, в тому числі і історичного, я розумію, що можна говорити про історію, але відданість державі – якості, які ціняться, від імені голови області Юлії Світличної дякую всім.

Основні зйомки велися на вулицях Києва. Станцію Крути знімали на Черкащині, в селі Сигнаївка. На самій станції Крути на Чернігівщині зараз зведений меморіал Героям Крут. Під час зйомок використовували в цілому близько двох тисяч одиниць зброї початку XX століття.

Анна Почапська.