У Харкові відбудуться четверті «Ігри героїв»

26 Лютого 2020

Першого березня у Харкові відбудуться четверті «Ігри героїв». Ветерани АТО та ООС, які отримали тяжкі поранення,  будуть змагатися у кросфіті. Цього року у змаганнях беруть участь 25 спортсменів.

Роман пішов захищати Україну добровольцем у 2016 році, тоді хлопцеві тільки-но виповнилося 19 років. На Донбасі він був розвідником, а минулого року підірвався на міні та втратив ногу.

Роман Кашпур, учасник змагань «Ігри героїв»

Як тільки мене привезли, доктор каже: в тебе все добре, тобі відрізали і зробили чітко, тільки протез не стане нормально, треба вище підрізати, бо тут куча нюансів. На що я, ще будучи знеболеним цими наркотичними препаратами, що мені поводили, я піднімаю голову і кажу: «Мені так, щоб я міг жити і спортом займатися, відрізайте, скільки треба».

Спортом Роман займався завжди. Каже, участь у «Іграх героїв» – велика мотивація для бійців з пораненнями та ампутаціями. Подібні заходи надихають не зупинятися і досягати поставлених цілей.

Роман Кашпур, учасник змагань «Ігри героїв»

Перші мислі: а що ж тепер, а як далі, а що ж воно буде, я нікому не нужен. Ні, навпаки. Те, що сталося, це мене особисто закалило і зробило сильнішим. Бо я тепер знаю ціну того кусочка, якого немає, і це заставляє мене і мотивує жити.

Четверті «Ігри героїв» у Харкові зберуть 25 учасників. Кожен з них отримав тяжке поранення та пройшов курс реабілітації. Фітнес-тренер Юлія Коваль працює з пораненими військовослужбовцями від початку бойових дій. Каже, щоб відновити психологічний стан бійцям обов’язково треба займатись фізкультурою та спортом.

Юлія Коваль, ведуча змагань «Ігри героїв»

Фізична активність та тренування, не має значення, це крос фіт чи якийсь інший вид рухової активності, але вони дуже круто впливають саме на психологічний стан хлопців, а не навпаки. Звикли всі, що спочатку психолог, потім ти повертаєшся до життя і потім ти йдеш тренуватися. А я б сказала, що можна і навпаки: через тіло можна діяти на емоційний стан, на психологію і на душу.

Цьогорічні «Ігри героїв» стануть акцією підтримки для реабілітаційного центру NextStepUkraine. Це єдиний в країні заклад, що фінансується з благодійних пожертвувань української діаспори в США. Там безкоштовно проходять реабілітацію українські військові, які отримали важкі травми.

Олександр Гончаров, керівник проекту «Ігри героїв»

Нам бы хотелось привлечь внимание и других украинцев в Украине к этому центру, который помогает нашим ребятам с тяжелейшими травмами. Они почти все парализованные, на инвалидных колясках. Но финансирование ведется только за счет американской диаспоры.

Організатори наголошують, що «Ігри героїв» – це повністю волонтерський проект. Приміщення та обладнання надається безкоштовно. Змагання відбудуться першого березня.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко.