У Харкові відбудеться «Вертеп-фест»

9 Січня 2019

12 та 13 січня відбудеться «Вертеп-фест». Це вже третій рік поспіль обласна влада організовує масові заходи  у національних традиціях. За словами заступника голови області Анатолія Бабічева, завдяки такому масштабному проекту ставлення до регіону на національному рівні покращується, бо ми пишаємося  національними традиціями.

«Вертеп-фест» вже став брендом Харківської області. Щороку національні колективи та звичайні харків’яни збираються разом у велику єдину ходу – у єдиний вертеп, під час якого  згадують національні українські традиції – тут і вертеп, і колядки, і етновечорниці.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації 

Я хочу запросити всіх харків’ян взяти участь. Цього року він буде масштабним – приїдуть, дійсно, представники всіх регіонів України. Обласна державна адміністрація і особисто Юлія Світлична стали партнерами третього фестивалю, хочу подякувати всім нашим організаторам.

Ці діти стануть частиною «Вертеп-фесту» вже цієї суботи, а сьогодні для журналістів вони демонструють свої костюми та спів.

Олена Рофе-Бекетова, керівниця «Вертеп-фесту» 

Дякуємо Харківській обласній державній адміністрації за ту підтримку, що ми отримуємо з першого нашого фестивалю, і це, дійсно, важливо, це надихає. Ми запрошуємо харків’ян приєднатися, хоч є колективи, хоч ні, приходьте до нас, об 11 годині почнуть виступи на сходах оперного театру, а о 13-й – формування колони з  площі Конституції, обов’язково має бути якийсь атрибут вертепу  – костюм, ріжки, німб.

О 14:30 на площі Свободи всі зможуть заспівати колядку «Нова радість стала». Цього року традиція співу колядки набула найбільших масштабів. І хоча спочатку  вона задумувалася як всеукраїнська, згодом стала міжнародною.

Ірина Голубєва, керівниця акції «Нова радість стала»

Але в процесі підготовки ця ідея вийшла за ці межі і до нас долучилися українці з діаспори, і Франція, Польща, Австрія, Нідерланди і таким чином 12 січня ми будемо співати українську колядку «Нова радість», це історичний момент, бо вперше Харків об’єднає весь світ єдиним співом.

Крім цього, буде декілька локацій з вертепом по місту.  Зокрема, біля оперного театру та на площі Конституції. Наступного дня, 13 січня в парку Горького з десятої години відбуватиметься концерт. А о 13 годині розпочнуться Слобожанські етновечорниці.

Ірина Маркевич, керівниця заходу «Слобожанські етновечорниці»

Ми вирішили запросити учасників фестивалю, щоб вони могли б в дружній компанії, де вони могли розповісти про традиції вертепування в їх містах рідних і провести добрий час, підготували розповіді про свої зимові свята та номери, прийдуть до нас в своїх костюмах.

До етновечорниць  також приєднаються представники етнічних спільнот, які живуть у Харкові – спільноти Азербайджану, Вірменії, Греції.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.