У Харкові відбудеться ArtStreetFest

17 Травня 2019

Харківщина продовжує жити мистецьким та культурним життям. Щотижня відбуваються визначні події. Так, і цієї суботи вже другий рік поспіль відбудеться мистецький захід ArtStreetFest.

Вже цієї суботи – 18 травня на вулиці Мистецтв, там де і знаходиться Харківська державна академії дизайну і мистецтв, що виступає організатором фесту, відбуватиметься справжнє свято. Програма фестивалю вуличних мистецтв розрахована на цілий день – говорять організатори. Без перерви з 12 до 21 години.

Віктор Даниленко, ректор ХДАДМ, академік Національної академії мистецтв України 

Це будуть виставки живопису та мистецтв, скульптури, різного виду дизайну – їх вісім – майстер класи – рисунок олівцем, дощу не буде. Пленер – фарбами – пейзаж, люди можуть дивитися, вибачте на слові – витягнемо на вулицю друкарський верстат і будемо демонструвати усілякі фокуси.

Організатори обіцяють, що гості фестивалю зможуть спробувати себе у всіх видах мистецтва. На харків’ян чекають роботи з кераміки, батіку, влаштують навіть показ мод. Будуть театральні виступи – театр музкомедії та театр ляльок під відкритим небом.

Віктор Даниленко, ректор ХДАДМ, академік Національної академії мистецтв України 

Так, дійсно, харків’яни зможуть підходити, куди хочуть, в будь-який момент, майстер-класи будуть з 12-ї до 16-ї, якщо ви бажаєте спробувати і подивитися, як все робиться – з 16-ї до 21-ї там вже більш довільна програма. Відвідувати різні мистецькі акції харків’яни і можуть, і треба прийти на цю вулицю, підходити  до будь-яких майданчиків і брати участь у цьому.

Господарями фестивалю стануть студенти, викладачі академії дизайну та мистецтв, академії культури та двох театрів. Крім того, про себе має заявити нещодавно створений Східний центр академії мистецтв.

Віктор Даниленко, ректор ХДАДМ, академік Національної академії мистецтв України 

Це, власне, презентація новоствореного  Східного центру Національної академії мистецтв України.  Мета цієї академії – координувати діяльність різних видів мистецтв.

ArtStreetFest відбудеться за підтримки обласної державної адміністрації. Люди зможуть дізнатися багато цікавого про мистецтво та культуру – обіцяють організатори.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації 

Обласна державна адміністрація, як і раніше, підтримує громадські ініціативи. Особисто Юлія Олександрівна Світлична робить так, щоб ми жили насиченим культурним життям, все це, щоб наша молодь жила насиченим життям, це розвиток культурний, суспільства і в цілому – країни. Я вважаю, що чим більше таких заходів культурних буде, тим легше буде сприйматися побудова нової країни, тим більше патріотів буде в Україні.

Наприкінці  свята на гостей чекає фаєр-шоу. Варто відзначити, що протягом   фестивалю рух транспорту вулицею  Мистецтв буде перекрито – вона стане майже на цілий день пішохідною.

Анна Почапська, Євген Сєріков.