У Харкові, в спорткомплексі «Каразінський» відкрили оновлений зал боксу

27 Лютого 2020

У Харкові, в спорткомплексі «Каразінський» відкрили оновлений зал боксу. Привітати юних спортсменів на урочисте відкриття завітали срібниий призер чемпіонату світу, учасник двох олімпіад Олексій Мазикін і інтерконтинентальний чемпіон світу і Європи Сергій Федченко. Крім того, на заході був присутній молодий, але вже зірковий боксер Ярослав Харциз.

У цій залі зростало не одне покоління спортсменів. Найвідоміші харківські боксери тренувалися саме тут. Боксерській залі «Каразінського» спорткомплексу вже більше 40 років і тепер вона отримала нове життя.

Володимир Тимченко, завідувач кафедри фізичного виховання та спорту ХНУ ім. В.Каразіна

Загалом понад 120 осіб, та ні – більше 150 осіб, відвідує цю залу для боксу. Боксерів, студентів нашого університету понад 50, кікбоксери також складають, є діти, які займаються, є аматори, які люблять підтримувати свою фізичну форму за допомогою боксу, тож понад 150 осіб.

На базі «Каразінського» спорткомплексу зростали зірки українського боксу. Наприклад, Сергій Федченко – інтерконтінентальний чемпіон світу і Європи. Свій шлях до спортивних вершин він починав саме тут.

Сергій Федченко, інтерконтинентальний чемпіон світу і Європи з боксу

Ну, я учился тут 5 лет и тут тренировался, раз в день получается я по-любому здесь был, а потом так получилось, что я совмещал и преподавал физкультуру для младших студентов, для младших курсов.  Хотелось бы больше боксеров, которые представляют Харьков на Олимпийских рингах, профессиональных рингах, ну и так далее.

Сьогодні історію українського боксу продовжують молоді спортсмени. Ярослав Харциз – 22-річний харків’янин представляє вагову категорію до 64 кілогрмаів, входить до складу збірної України. Наразі хлопець готується завойовувати ліцензію на участь в Олімпійських іграх у Токіо.

Ярослав Харциз, боксер

Я тренируюсь под руководством Виталия Знака и Макарицкого Виктора, ближайшие соревнования – это такой ответственный старт – в Лондоне будет проходить турнир лицензионный, там будут разыгрываться лицензии на Олимпийские игры. Четвертый год я тренируюсь в этом зале и вот сейчас его обновили, это, конечно, очень приятно стало здесь находится, стало уютнее и снаряды поменяли, и ринг  новый поставили, то есть все условия для занятий боксом есть.

Крім того, наразі Ярослав готується до вступу у вищий навчальний заклад. Каже, що обрав для себе саме ХНУ імені Каразіна, історичний факультет, бо завжди цікавився історією.
Ректор університету, який також був присутній на заході розповів, що свого часу також займався боксом, тож вболіває за молодих боксерів.

Віль Бакіров, ректор ХНУ ім. В.Каразіна

Я очень люблю бокс, я вообще люблю спорт, но бокс мне ближе всего, потому что я занимался, когда был совсем молодым юношей и я очень рад, что мы смогли создать такие условия для наших молодых спортсменов, потому что в Каразина бокс популярен. У нас такие замечательные спортсмены тренировались, как Алексей Мазыкин, дважды участник Олимпийских игр, и Сергей Федченко, потрясающий боксер, который показывал прекрасные результаты на профессиональном ринге, и сейчас много молодых талантливых ребят и, мне кажется, что сейчас в этом зале им будет легко тренироваться и они будут добиваться больших побед.

Після урочистої церемонії та розрізання святкового торту у залі продовжилися тренування спортсменів. Боксерська зала у «Каразінському» спорткомплексі відкрита для всіх охочих займатися спортом.

Ольга Сітковська, Євген Карпенко.