У Харкові увічнять пам’ять Героїв Небесної Сотні

У Харкові увічнять пам’ять Героїв Небесної Сотні
24 Травня 2018

Проект пам’ятника Героям Небесної Сотні і концепцію публічного простору однойменної площі представили у Харкові.

Ідея увічнити пам’ять Героїв Небесної Сотні виникла у 2014-му році – одразу після трагічних подій на Майдані. Між главою області Юлією Світличною, представниками Євромайдану був підписаний меморандум про встановлення у Харкові пам’ятника Героям Небесної Сотні. На конкурс проектів, що відбувся 2016-го року, було представлено понад 20 робіт, авторами більшості з них є харків’яни. У підсумку журі відібрало 8 кращих. Переможцем конкурсу став проект харківського архітектора Олександра Грешнова. Ідея автора – журавель, як символ пам’яті про тих, хто не повернувся з Майдану. Олександр Грешнов говорить – ідея виникла ще під час подій на Майдані.

Олександр Грешнов, переможець конкурсу на кращий проект пам’ятника Героям Небесної Сотні у Харкові

Почему журавль – просто эмоционально наиболее приятный на тот момент символ, который и лег в основу всей конструкции. Количество опять-таки равно количеству погибших Героев Небесной Сотни. Форма такая острая, потому что ощущения и впечатления тоже были такие – достаточно резкие и острые.

Конструкцію у вигляді журавлиного клину виготовлять із нержавіючої сталі. Закріплять її на висоті від 8 з половиною до 11 метрів. Це, за задумом автора проекту, створить відчуття польоту птахів. Крім того, представлена концепція оновлення майдану Героїв Небесної Сотні.

Володимир Чистилін, координатор харківського Євромайдану

Ми маємо вже таку цілісну концепцію великого публічного простору – 2 гектари, це не просто якась скульптура. Це абсолютно сучасний європейський підхід.

За задумом автора і активістів Євромайдану, площа Героїв Небесної Сотні постане кардинально оновленою – фонтани замінять невеличкими водоймами. А при наявності певної кількості людей на площі включатиметься музика. Також у вечірні і нічні години композиція підсвічуватиметься.

Микола Котляр, батько Героя України Євгена Котляра

Очень важно, чтобы такой памятник был именно в Харькове, Небесная Сотня самой высокой ценой, неимоверной ценой, которую только можно заплатить, заплатила за новую Украину европейскую, цивилизованную, цветущую. Памятник Небесной Сотне – это дань уважения мужеству и самопожертвованию и надо сказать, что уже во всех областных центрах Украины стоят памятники или находятся в работе на стадии завершения.

Наразі концепція оновлення майдану Героїв Небесної Сотні винесена на обговорення громадськості. Також зараз автори проекту обговорюватимуть його з фахівцями, щоб уточнити нюанси його реалізації. Проект буде втілений у життя після остаточного доопрацювання та отримання всіх необхідних дозволів від влади. Ініціатори проекту планують зробити це до кінця року.

Ірина Дергоусова, Дмитро Поздняков